مازندران

آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس از امروز/۳۰ نفر در نور و محمودآباد داوطلب مجلس شدند

شناسه خبر: 59410 سرویس: استانی

فرماندار شهرستان نور گفت: با پایان یافتن ثبت‌نام از داوطلبان، هیات اجرایی از امروز کار بررسی صلاحیت را آغاز می‌کند.


علی شادمان شنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه که پس از اتمام مهلت قانونی ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی در محل ثبت نام حوزه انتخابیه نور و محمودآباد برگزار شد، اظهار کرد: در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه ۳۰ نفر ثبت‌نام کردند که در مقایسه با دوره دهم ۷ نفر و مقایسه با دوره نهم ۲۱ نفر بیشتر شرکت کردند.

وی افزود: از این تعداد ۲۸ نفر مرد و ۲ نفر زن هستند، جوان‌ترین کاندیدا ۳۱ سال و مسن‌ترین کاندیدا ۶۶ سال سن دارد.

رئیس حوزه انتخابیه نور و محمودآباد تصریح کرد: سه نفر از این ۳۰ کاندیداها دارای مدرک دکتری و مابقی کارشناسی ارشد دارند البته یک نفر مدرک ایثارگری دارد که براساس قانون معادل کارشناسی ارشد است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: دو نفر از این ۳۰ کاندیداها وکیل، سه نفر بازنشسته، چهار نفر عضو هیات علمی، دو نفر فرهنگی و ۱۹ نفر سایر مشاغل هستند.

شادمان افزود: در نظر سنجی از کاندیداها در ۱۷۰ شاخص از نحوه ثبت‌نام، سرعت، برخورد و مسائل روز ثبت‌نام 10 مورد نمره خوب و مابقی یعنی ۱۶۰ مورد نمره عالی دادند.

وی اضافه کرد: در این دوره از ثبت‌نام با تعیین مکان مناسب و جدای از فضای اداری فرمانداری و استقرار سه دستگاه رایانه و کاربر با حضور نمایندگان هیأت نظارت مراحل ثبت‌نام انجام شد.

رئیس حوزه انتخابیه نور و محمودآباد از تهیه اتاق خبرنگاران جنب محل ثبت‌نام داوطلبان برای ارائه گزارش لحظه‌ای حضور داوطلبان خبر داد و بیان کرد: برای همه داوطلبان فرصت مناسب برای انجام مصاحبه قرار داده شد تا در صورت تمایل با اصحاب رسانه مصاحبه و نقطه نظرات خود را اعلام کنند.

فرماندار نور در پایان گفت: از امروز جلسات هیات اجرایی برای بررسی صلاحیت نامزدها و استعلام از مراجع چهارگانه و سایر موارد مرتبط آغاز می‌شود.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی