مازندران/پزشکی

تمامی دستگاه‌های مازندران برای مقابله با کرونا بسیج شدند

شناسه خبر: 68346 سرویس: استانی

استاندار مازندران با اعلام آمادگی کامل استان برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، گفت که مسئولیت تمامی دستگاه‌ها و نهادهای خدماتی در این زمینه مشخص شده است.


به گزارش یکشنبه شب روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان در دومین نشست پدافند زیستی استان در ساری افزود : همه مواردی که در لایه های مختلف اجتماعی در خصوص ویروس کرونا نیاز به پیش بینی و تمهید امور داشت ، مورد ملاحظه قرار گرفته است.

وی توضیح داد : تکالیف لازم برای بخش‌های اجتماعی ، آموزشی، دانشگاه‌ها، مدارس، مراکز ورزشی، رستوران ها، بخش گردشگری، حوزه‌های علمیه، مکان های مذهبی، مساجد، مصلی ها، اصناف، نانوایی‌ها، صنعت و معدن و دانشگاه علوم پزشکی، جایگاه‌های سوخت، سمن‌ها، خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان و کسانی که در این حوزه ها مسئولیت و نقش دارند، مشخص شده است و در کوتاه ترین زمان ابلاغ می شود.

استاندار مازندران همچنین از تشکیل و استقرار کمیته ارزیابی و بازرسی در این زمینه خبر داد و تاکید کرد که این کمیته بر مصوبات پیرامون مقابله با بیماری کرونا نظارت و دلایل عدم اجرای احتمالی برخی مصوبات را نیز بررسی می کند.

وی همچنین به تشکیل کمیته های مختلف برای تقسیم کار و جلوگیری از موازی کاری میان دستگاه ها و نهادها استان خبر داد و افزود : این کمیته ها در قالب دستگاه های مسئول با محوریت و هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به ایفای نقش تخصصی خود در این راستا می پردازند.

نماینده عالی دولت در مازندران گفت : معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز به عنوان سخنگو تعیین شده است و دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان نیز اطلاعات و اخبار لازم را در اختیار رسانه ها قرار می دهد.

تعطیلی‌ها اطلاع رسانی خواهد شد

استاندار مازندران با اشاره به تعطیلی بخش‌های آموزشی استان ، افزود : دانشگاه‌های استان تا پایان هفته تعطیل است ، اما بخش اداری دایر است.

وی افزود: تصمیم برای تعطیلی مدارس استان هم هر ۲ روز یک بار گرفته و اطلاع رسانی می‌شود.

حسین زادگان گفت : مسابقات و اماکن ورزشی تا اطلاع بعدی تعطیل است ، اما خرید و فروش کالاها در بازار هفتگی بدون سرو غذا و مدیریت شده ، دایر خواهد بود.

تشکیل کمیته تخصصی غذا و دارو


نماینده عالی دولت در مازندران از تشکیل کمیته تخصصی در استان در بخش غذا و دارو خبر داد و گفت که برای امنیت غذایی در استان کمیته جداگانه‌ای متشکل از کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و اصناف و دانشگاه علوم پزشکی برای بررسی و ارزیابی واحدهای خدمات رسان همچون خبازی‌ها و رستوران‌ها شکل گرفته است.

وی همچنین از لغو دیدار عمومی با مسئولان استانی خبر داد و افزود : این تصمیم برای افزایش امنیت عمومی بوده تا از تجمع در یک محیط جلوگیری شود.

افزایش تولید محصولات بهداشتی

استاندار مازندران از افزایش تولید محصولات بهداشتی در کشور و استان خبر داد و گفت که با ۲ واحد تولید ماسک و لوازم بهداشتی در شهرک‌های صنعتی کلاردشت و جویبار قرارداد بسته شد تا محصولات بیشتری را تولید و روانه بازار مصرف کنند.

وی با اشاره به درخواست تولید سه شیفت اقلام بهداشتی ، افزود : از شرکت های دانش بنیان نیز خواستیم تا تولید ژل را افزایش دهند و پارک علم و فناوری را موظف کردیم تا از این ظرفیت ها استفاده نماید تا تولید ما بیشتر شود.

مردم برای مقابله با کرونا همراهی کنند

استاندار مازندران همچنین با تاکید بر این که مردم باید دولت را در مدیریت کنترل ویروس کرونا یاری کنند، گفت : مردم باید با به تاخیر انداختن برخی جلسات و مراسم که امکان جا به جایی زمان برگزاری در آن وجود دارد ، ما را در این مساله کمک کنند.

حسین زادگان تاکید کرد : در خصوص رعایت مسایل پیشگیرانه در اماکن عمومی و برگزاری جلسات آموزشی از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان و بهره گیری از شیوه های مختلف اطلاع رسانی خصوصا سامانه های اعلام قبض آب، برق، گاز، تلفن و موارد دیگر تصمیات لازم اتخاذ شده است.

نماینده عالی دولت در مازندران مکلف شدن آموزش و پرورش برای اطلاع رسانی به دانش آموزان، تولید برنامه های جریان ساز و موثر در صداوسیما، آموزش عمومی به مردم از طریق شهرداری ها و اصناف، نظارت بر اماکن عمومی و بهداشت محیط در مشاغل عمومی، ورود شورای اطلاع رسانی دولت به آگاهی بخشی منسجم، نظارت بر اماکن تفریحی و گردشگری و آمادگی تمامی دستگاه ها برای مقابله با شیوع کرونا را از جمله مهم ترین مصوبات و ضرب الاجل های دومین نشست پدافند زیستی استان اعلام کرد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی