حسن بیگی از پیشنهاد نمایندگان برای افزایش ۳۰ هزار میلیاردی بودجه دفاعی در سال ۹۸اطلاع داد.

پیشنهاد نمایندگان در مورد افزایش ۳۰ هزار میلیاردی بودجه دفاعی در سال ۹۸

شناسه خبر: 7036 سرویس: امنیت

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 کل‌کشوربا اشاره به بررسی افزایش بودجه بخش دفاعی در بودجه سال آینده کل کشور گفت:دولت لایحه بودجه سال آینده را با دو سقف 407 و 447 هزار میلیارد تومانی به مجلس ارائه کرده بود که کمیسیون تلفیق سقف 447 هزار میلیارد تومانی را مصوب کرد.


او بیان اینکه نسبت به سقف 407 هزار میلیارد تومانی حدود 40 هزار میلیارد تومان به سقف بودجه اضافه شده است، ادامه داد: نمایندگان پیشنهاد کرده‌اند از این 40 هزار میلیارد تومان 20 هزار میلیارد تومان به بخش دفاعی کشور اختصاص پیدا کند.

نماینده مردم دامغان تصریح کرد: اگر این 20 هزار میلیارد نیز به بخش دفاعی اختصاص داده شود بازهم برای تقویت این بخش 10 هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم که پیشنهاد شده این میزان کسری بودجه از فروش حامل‌های انرژی تامین شود.

حسن‌بیگی با بیان اینکه باید در سال 98 حداقل هزار میلیارد تومان به نیروی انتظامی برای حراست از مرزها پرداخت شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه بخشی از خاک افغانستان به ویژه 90 درصد از روستاهای این کشور در دست دولت این کشور نیست و زمزمه‌های از حضور عناصر داعش و افراطی در این میان شنیده می‌شود، باید سال آینده برای حراست از مرزها بودجه لازم در نظر گرفته شود.

همچنین تصریح کرد: از سوی دیگر آمریکایی‌ها به منافقین برای انجام اقدامات خرابکارانه در کشورمان دل بسته‌اند که برای مقابله با این گروهک تروریستی نیز باید تدابیر ویژه‌ای در مرزها بیندیشیم که نیاز بودجه کافی است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی