محمد محمودی‌شاه‌نشین عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از تدوین طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اطلاع داد.

تغییر نحوه نظارت در انتخابات شوراها

شناسه خبر: 7039 سرویس: سیاسی

یکی از اعضا کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، تاکنون چندین جلسه با وزارت کشور و دبیرخانه مرکزی این انتخابات برگزار کردیم، گفت: در این جلسات به دنبال شناسایی آسیب‌ها و خلاءها قانونی در روند برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم.


محمودی‌شاه‌نشین با اعلام اینکه مشکلات احصاء شده را اولویت‌بندی کرده‌ تا برای دوره بعدی انتخابات آنها را مرتفع کنیم، ادامه داد:9 اولویت مشخص شده که اولین آنها اصلاح قانون انتخابات شوراها است که در دو بخش اجرا و نظارت است.

نماینده مردم شهریار و شهرقدس در مجلس افزود: طبق جمع‌بندی درباره نحوه اجرا و نظارت در انتخابات شوراها مقرر شد هیئت‌ نظارت ملی در این انتخابات تشکیل شود و نمایندگان نقش کمتری در انتخابات شوراها داشته باشند.


وی اضافه کرد: طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها را که تشکیل این کمیته ملی در آن تعبیه شده نیز به هیئت‌رئیسه پارلمان تقدیم شده و در نوبت بررسی قرار دارد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی