گودرزی با اشاره به مصوبه این کمیسیون درباره حقوق مدیران شرکت‌های دولتی گفت: حقوق مدیران شرکت‌های دولتی با این مصوبه ساماندهی و نظارت‌پذیر می‌شود.

ساماندهی حقوق مدیران شرکت‌های دولتی

شناسه خبر: 7055 سرویس: اجتماعی

عباس گودرزی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح جلسه امروز (اول بهمن) این کمیسیون، گفت: در این جلسه دولت مکلف شد، حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به تعیین، ابلاغ و اعلام حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره موظف و غیر موظف شرکت‌های دولتی و وابسته به نهاد‌های عمومی در 3 سطح کوچک، متوسط و بزرگ اقدام کند.


وی افزود: کلیه شرکت‌های مشمول موظف هستند حقوق و مزایای مصوب را از ابتدای سال 98 پرداخت کنند و تخلف از این بند تصرف در اموال عمومی است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98، تصریح کرد: همچنین مقرر شد آئین‌نامه اجرایی بند مذکور توسط وزارت اقتصاد با همکاری وزارتخانه‌های نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان برنامه و بودجه تهیه و به تصویب هیئت وزیران رسد.


گودرزی با تاکید بر اینکه در پرداخت حقوق کارکنان شرکت‌های دولتی نوعی بی‌عدالتی و ول‌انگاری وجود داشت و هیچ‌گونه نظارتی بر این دریافتی‌ها وجود ندارد، تصریح کرد: بر اساس این مصوبه از سال 98 پرداختی‌ها در شرکت‌های دولتی ساماندهی و نظارت پذیر می‌شود.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی