علیرضا سلیمی از رئیس‌جمهورخواستار شد لیست کمک‌های خود به افراد حقیقی و حقوقی را برای شفاف سازی منتشر کند.

درخواست شفاف‌سازی بودجه دولت از "روحانی"

شناسه خبر: 7059 سرویس: سیاسی

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (دوشنبه اول‌ بهمن) قوه مقننه، در تذکر شفاهی گفت: رئیس جمهور گفته است بودجه باید شفاف شود، از این رو می‌خواهیم در مورد بودجه شرکت‌های دولتی که یک هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار دارد، شفاف‌سازی شود.


نماینده مردم محلات در مجلس اسلامی در ادامه از نحوه واگذاری‌ها انتقاد و تصریح کرد: در واگذاری‌ها به جای خصوصی‌سازی، اختصاری‌سازی شده است و اهلیت در واگذاری‌ها لحاظ نمی‌شود.
حجت‌الاسلام سلیمی ضمن انتقاد از دیوان محاسبات گفت: سال جاری 89 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی داشته‌ایم و این در حالی است که در قانون بودجه 70 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی برآورد شده بود. انتظار داریم دیوان محاسبات گزارشی از مابه‌التفاوت ارزی به مجلس ارائه دهد تا بدانیم باقی درآمد ارزی کشور در کجا مصرف شده است.

وی در بخش دیگری از تذکر خود با اشاره به اینکه فرانسه ایران را تحریم کرده است و SPV اجرایی نشده، اظهار داشت: در رآکتور اراک بتن ریخته‌ایم و سانتریفیوژها را از کار انداخته‌ایم، قرار بود با اروپا برجام را ادامه دهیم اما گامی از طرف اروپا برداشته نمی‌شود، چرا به قانون مجلس در رابطه با برجام عمل نمی‌شود؟


عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به وضعیت واردات گوشت، تاکید کرد: هزینه تولید بالا رفته است و گرانی بیمه و مالیات کمر مردم را شکسته است. در این بین قیمت گوشت سرسام‌آور افزایش پیدا کرده است، کاری کنید که مردم به یارانه نیاز نداشته باشند.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی