جلال محمودزاده، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وزارت جهاد کشاورزی در استخدام ناظران کشاورزی خلاف قانون عمل کرده است.

تخلف وزارت جهاد‌‌کشاورزی

شناسه خبر: 7067 سرویس: اقتصادی

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی از طرح واردات محصولات کشاورزی و دامی با ارز دولتی و شیوه استخدام ناظرین کشاورزی خبر داد و گفت: این طرح از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده و به زودی در صحن علنی مطرح می‌شود.


وی اظهار داشت: نحوه واردات محصولات کشاورزی و دامی با ارز دولتی، عملکرد نامناسب در تنظیم بازار محصولات کشاورزی و دامی و همچنین تخلف در استخدام ناظران کشاورزی از جمله محور‌های این تفحص است.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه طبق قانون، وزارت جهادکشاورزی باید 10 هزار نفر از کسانی که 30 ماه سابقه ناظر کشاورزی دارند را استخدام کند، اضافه کرد: در این زمینه تخلف صورت گرفته است. وزارت جهاد کشاورزی برخلاف قانون عمل کرده و کسانی که در این زمینه بی‌تجربه بودند و یا سابقه ناظر کشاورزی نداشتند را استخدام کرده‌ است.


محمودزاده تصریح کرد: به جای افراد باسابقه دوستان و آشنایان مسئولان وزارتخانه، استخدام شدند؛ یعنی کسانی که حقشان نبوده استخدام شدند و حدود 2 هزار نفر از کسانی که سابقه طولانی ناظر کشاورزی داشتند، کنار گذاشته شدند.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی