ساعتی پیش بیژن زنگنه وزیر نفت کشورمان در پایان جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران از کشف نفت در جزیره مینوی ایران خبر داد؛ با توجه به محل قرارگیری آن در نزدیکی مرز ایران و عراق، احتمال این وجود دارد این مخزن ادامه یک مخزن مشترک نفتی باشد.

کشف مخزن جدید نفت در جزیره مینو

شناسه خبر: 7092 سرویس: اقتصادی

جزیره مینو از جزیره‌های ایران در استان خوزستان است که بین آبادان و خرمشهر واقع شده و دو شاخه اروندرود آن را فرا می‌گیرد. جزیره مینو دارای 10 متر ارتفاع از سطح دریاست و در فاصله 10کیلومتری خرمشهر واقع شده و به‌عنوان تفریحگاه مردم آبادان و خرمشهر حساب می‌شود.


دیروز ساعت 10 صبح چاهی که در جزیره مینو در حال حفاری بود به نفت رسید و این اولین بار است که در منطقه آبادان موفق به کشف نفت می‌شویم. امیدهای زیادی در حوزه آبادان برای کشف نفت داریم و این نفتی که در عمق 3770متری کشف شد، نفتی با API چهل است که بسیار سبک و شیرین است. با توجه به محل قرارگیری آن در نزدیکی مرز ایران و عراق، احتمال این وجود دارد که این مخزن ادامه یک مخزن مشترک نفتی باشد که طرف عراقی در آن سو در حال برداشت از آن باشد و در سوی ایران تاکنون ناشناخته باقی مانده بود؛ همچنین احتمال مستقل بودن این مخزن نیز وجود دارد.
بررسی‌ها در خصوص نوع مخزن، حجم ذخایر آن و همچنین مستقل یا مشترک بودن این مخزن نفتی ادامه دارد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی