بیستمین همایش کتاب سال حوزه و دومین جشنواره مقالات علمی حوزه‌های علمیه با سخنرانی آیت‌الله مکارم شیرازی در قم شروع شد.

آغاز بیستمین همایش کتاب سال حوزه /قم

شناسه خبر: 7100 سرویس: اجتماعی

کتاب سال حوزه و دومین جشنواره مقالات علمی حوزه‌های علمیه پیش از ظهر امروز با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان، آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، بهرام سرمست استاندار قم و جمعی از اندیشمندان و فضلای حوزه‌های علمیه در سالن جلسات مدرسه دارالشفا برگزار شد.


مدیر حوزه‌های علمیه در این همایش، با اشاره به ویژگی‌های شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: این بانوی بزرگوار حلقه اتصال بین علوم الهی بین خداوند متعال و ائمه اطهار(ع)است، مصحف حضرت زهرا(س) در ابتدای امر به این بانوی بزرگوار عرضه‌شده و از طریق ایشان در اختیار سایر اولیای الهی قرار گرفت.

آیت‌الله علی‌رضا اعرافی گفت: حضرت زهرا(س) در نظام تشریع و تکوین حلقه وصل و واسط فیض بین معارف و علوم الهی است، مدیریت و رهبری این بانوی بزرگوار در مسئله سقیفه از ویژگی‌های برجسته و منحصربه‌فرد حضرت فاطمه زهرا(س) بود که از عهده‌ی فرد دیگر برنمی‌آمد.
امام‌جمعه قم با اشاره به بیستمین همایش کتاب سال حوزه تأکید کرد: حوزه و دانشگاه دو رسالت مهم، تربیت نیروی کارآمد و معتقد به ارزش‌های اسلامی و تولید فکر و محتوای موردنیاز را بر عهده‌دارند که در آستانه چهل‌سالگی انقلاب نیازی مبرمی است.

وی ادامه داد: باوجود پیشرفت‌های عظیم علمی نباید به وضع موجود بسنده شده و همواره در مسیر پیشرفت و ترقی بیشتری علمی گام برداشت، تمام شاخص‌های علمی نشان از این دارد که ایران در 40 سال گذشته در مسیر پیشرفت‌های علمی گام‌های بسیار بزرگی برداشته است.

در این همایش از شخصیت علمی آیت‌الله محمود هاشمی شاهرودی و سید محمدمهدی موسوی خلخالی از فضلای برجسته حوزوی تجلیل به عمل آمد.
همچنین در این همایش از نفرات برتر بیستمین همایش کتاب سال حوزه و دومین جشنواره مقالات علمی حوزه‌های علمیه تجلیل و تقدیر به عمل آمد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی