با ثبت ۱۲۷.۳ میلیمتر بارش در ۱۲۶ روز ابتدایی سال آبی جاری، رشدی ۲۰۳.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل و رشدی ۱۹.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه به طور متوسط در درازمدت در میزان بارش‌های کشور به ثبت رسیده است.

اخرین وضعیت بارندگی های ایران

شناسه خبر: 7145 سرویس: اجتماعی

بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزشهای جوی از اول مهر تا 6 بهمن سال آبی 98-97 (126 روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر 127.3 میلیمتر است.


این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت( 106.6 میلیمتر) 19.4 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته ( 42 میلیمتر) 203.1 درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین حجم بارش‌های کشور از اول مهر تا 6 بهمن به 209 میلیارد و 794 میلیون مترمکعب رسید.از مجموع 127.3 میلی‌متر بارش ثبت‌شده در 126 روز ابتدایی سال آبی جاری، 35.2 میلی‌متر بارش در 36 روز ابتدایی زمستان به‌ثبت رسیده است.

* پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین نقاط ایران


پربارش‌ترین نقطه ایران "چلگرد" در استان چهارمحال و بختیاری است که در 126 روز ابتدایی سال آبی جاری 963.8 میلیمتر بارش داشته است.

همچنین کم‌بارش‌ترین نقطه ایران، نقاطی همچون "محوطه امورآب چابهار" سیستان و بلوچستان، "رحمت‌آباد ــ ریگان" در کرمان و "تصفیه‌خانه زاهدان" در سیستان و بلوچستان است که در 126 روز ابتدایی سال آبی جاری، حتی یک قطره باران نیز در این نقاط نباریده است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی
رئیسی در آغاز مراسم سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها: تحول در کشور باید بر پایه علم و دانشگاه باشد/ همزمان اعتراض تعدادی از دانشجویان: نشست فرمایشی نمی خواهیم
رئیسی در آغاز مراسم سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها: تحول در کشور باید بر پایه علم و دانشگاه باشد/ همزمان اعتراض تعدادی از دانشجویان: نشست فرمایشی نمی خواهیم