وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت ۲ برنامه برای خانه‌دارکردن ارزان مردم را در دستور کار دارد.

کاهش ۱۵درصدی قیمت مسکن با کارت اعتباری مصالح

شناسه خبر: 7168 سرویس: اقتصادی

محمد اسلامی در مراسم آغاز عملیات اجرایی زیرساخت‌های شهری و قطار برقی تهران ــ پردیس اظهار کرد: تکلیف ویژه ما کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی است و باید بتوانیم در جهت عمران و آبادانی کشور بیشتر و کارآمدتر از گذشته ایفای نقش کنیم.


وی ادامه داد: انقلاب اسلامی عزت مردم، عمران سرزمین و تحقق شعار استقلال، آزادی جمهوری اسلامی را دنبال می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که باید به ارتقای کیفیت زندگی مردم توجه ویژه‌ای شود، تصریح کرد: شهرهای جدید باید تمام امکانات را داشته باشد تا مردم بتوانند زندگی آرامی را تجربه کنند، در این راستا به زیرساخت‌ها، حمل‌ونقل و کسب و کارهاست.

وی با یادآوری این‌که چندین مرحله ساماندهی شهرک‌های صنعتی و واحدهای صنعتی تهران در دستور کار دولت بوده است، گفت: باید استقرارهای غیرضروری با طرح‌های مشوق‌دار در محیط‌های مجاز اسکان داده شوند.

اسلامی مجموع قراردادهای امروز را 2000 میلیارد تومان اعلام کرد.

وی همچنین با بیان اینکه در بخش تولید مصالح ساختمانی در رکود هستیم و در تلاش برای ایجاد بازار برای تولیدکنندگان این بخش هستیم درباره کارت اعتباری مصالح ساختمانی افزود: امروز در بخش مصالح ساختمانی رکود داریم و کارت اعتباری برای این بوده تا سیستم‌ها و مشوق‌هایی را برای کنترل قیمت تمام‌شده مسکن اجرا کنیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این طرح برای کاهش قیمت اقشار هدف اجرا می‌شود، در راهکار دوم نیز زمین‌هایی را به سازندگان واگذار می‌کنیم تا فعالیت آنها بازدهی اقتصادی داشته باشد.

وی گفت: تلاش می‌کنیم با سهولت بیشتری مردم را خانه‌دار کنیم.

وزیر راه این را هم گفت: 40 درصد قیمت ساخت واحدهای مسکونی مربوط به مصالح ساختمانی است که ما در طرح کارت اعتباری مصالح را به‌صورت انبوه با تخفیف 15درصدی در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهیم و این امر به همان اندازه باعث کاهش قیمت مسکن می‌شود.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی