مازندران

استاندار مازندران به واحدهای صنفی متخلف کرونایی هشدار داد

شناسه خبر: 71698 سرویس: استانی

استاندار مازندران با تاکید بر این که واحدهای صنفی استان تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری تعطیل است ، به متخلفان صنفی که از این محدودیت ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا سرپیچی کنند ، هشدار داد.


به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان روز سه شنبه در نشست استانی مقابله با کرونا گفت : واحدهای صنفی مازندران تا ۱۵ فروردین تعطیل هستند و در این راستا مجمع امور صنفی استان تاکنون همراهی خوبی داشته و واحدهای صنفی که از مصوبه ستاد مقابله با کرونا همراهی نداشته باشند، برخورد خواهد شد.
نماینده عالی دولت در مازندران خواهان گسترش فعالیت فروشگاههای مجازی و اینترنتی برای تامین نیازمندی های مردم در روزهای تعطیل بازار شد و افزود : در شرایط فعلی خوشبختانه آمار وروی و خروجی بیمارستان ها به حالت تعادل رسید و این روند را مرهون همراهی مردم و مجاهدت درمانگران هستیم.

حسین زادگان همچنین از همراهی مردم، خیرین و گروه های جهادی در تولید ماسک و لباس ایزوله قدردانی کرد و گفت که فعالیت بیشتر بخش خصوصی در تولید تجهیزات حفاظتی نیز قابل تحسین است.

بررسی میدانی وضعیت شهرستانها از سوی بازرسان
رییس ستاد مقابله با کرونای مازندران با اشاره به انتصاب بازرسین ویژه اش در شهرستان ها ، هدف از این کار را بررسی میدانی و گزارش گیری مستمر از فعالیت مقابله با کرونا در شهرستان ها و کسب اطمینان از اجرای مصوبات ستاد اعلام کرد.

حسین زادگان گفت : بازرسان تا پایان ویروس کرونا در استان فعالیت خواهند داشت و هر گونه کم کاری مسئولان و دستگاه های متولی در این حوزه پذیرفتنی نخواهد بود.
وی تشکیل پدافند زیستی در روستاها را برای پیشگیری و مقابله با کرونا موثر دانست و اظهار داشت : اقدام هایی که از سوی همه دستگاه ها، نهادها و ارگان ها صورت گرفته سبب شده است تا وضعیت روستاهای استان نسبت به شهرها مطلوب تر باشد.
نماینده عالی دولت در مازندران گفت : برای این که با آغاز فصل کشاورزی؛ روستاهای ما نیز درگیر نشوند مقرر شد نیازمندی های روستاییان برای کشت برنج از طریق بانک نشاء تامین شود.

حسین زادگان افزود : در این ارتباط شیوه نامه ای تدوین شد که بزودی به دهیاران و شوراها ابلاغ می شود تا در زمین هایی که فعالیت می کنند همه موازین بهداشتی را رعایت کنند تا روستاها همچنان سلامتشان به خطر نیفتد.
عدم تجمع در پارک های جنگلی
استاندار مازندران یکی از نگرانی های پیش رو را بزرگداشت روز طبیعت در استان دانست و گفت : مردم در ایام پیش رو در پارک ها و پارک های جنگلی حضور پیدا نکنند و اقدامات پیشگیرانه برای عدم تجمع مردم در مکان های مشخص که محل تراکم مردم در روز طبیعت در سال های گذشته بوده است، صورت می گیرد .
وی افزود : فرمانداران موظفند مساله را مدیریت کنند و کسانی هم که رعایت نکنند برخورد قانونی با آن ها صورت می گیرد.
کاهش ۸۰ درصدی ورودی مسافربه مازندران
استاندار مازندران یکی از اقدمات مثبت انجام شده در استان را کاهش میزان ورودی مسافر و گردشگر نوروزی برشمرد و گفت: با کار فرهنگی و رسانه ای ، آمار مسافران وروی به استان نسبت به سنوات گذشته ۸۰ درصد کاهش یافت و مسافرانی هم که وارد شدند و کسانی که به استان سفر کردند ، موظف به رعایت توصیه های بهداشتی هستند.

حسین زادگان هرگونه سفر به استان را به هر بهانه ای غیرقابل قبول توصیف کرد و افزود : به کسانی که در موج دوم تعطیلی قصد سفر به مازندران را دارند توصیه می شود این کار را نکنند چون در شرایط فعلی مازندران نمی تواند پذیرای مسافران باشد.
استان مازندران از روز اول اسفند با رسانه ای شدن شناسایی ۲ بیمار مشکوک به کرونا که سفری به قم داشتند به صورت رسمی وارد حلقه مناطق آلوده به ویروس کووید ۱۹ شد.

بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ، این ویروس تاکنون حدود ۲ هزار نفر را به صورت قطعی مبتلا کرد و دهها تلفات بر جای گذاشت.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی