عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: در صورتی که موافقتنامه های کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی و مبارزه با تامین مالی تروریسم به تایید مجمع تشخیص مصلحت نظام برسد، نرخ ارز افزایش پیدا نمی کند.

تصویب پالرمو و‌ cft از افزایش نرخ ارز جلوگیری میکند

شناسه خبر: 7193 سرویس: سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به افزایش مجدد نرخ ارز در روزهای گذشته، اظهار داشت: انصافا رییس کل بانک مرکزی با قاطعیت و صلابت و همچنین برنامه ریزی محکم توانست مقدار قابل توجهی قیمت ارز را متعادل نگه داشته تا نوسان آن خیلی زیاد نباشد.


وی با اشاره به تلاش سوداگران و سودجویان ارزی برای کسب درآمد بیشتر، افزود: رییس کل بانک مرکزی با توجه به وجود فاز روانی باید کمی با تعقل بیشتری حرکت کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: از سوی دیگر انتظار می رود بانک مرکزی برای آینده و به خصوص برای لوایح مرتبط با FATF که در مجمع تشخیص مصلحت مطرح است، برنامه داشته باشد.

نماینده مردم رشت تاکید کرد: تصور می کنم سوداگران ارز در آینده نزدیک به دنبال تلخ کردن کام مردم در شب عید باشند، بنابراین بانک مرکزی باید برنامه مدونی برای هر شرایطی داشته باشد.

وی ادامه داد: با این حال اگر این موافقتنامه ها به تایید مجمع برسد پیش بینی می شود حداقل نتیجه ای که دارد این باشد که قیمت ارز افزایش پیدا نمی کند.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی