مسئول جامعه اسلامی پزشکان اصفهانبیان کرد: ما در پزشکی بهترین پیشرفت‌ها را داشته‌ایم در صورتی که پیش از انقلاب همیشه وابسته بودیم.

شکوفایی علمی جوانان ایرانی و پیشرفت در علم پزشکی در سایه انقلاب ایران

شناسه خبر: 7198 سرویس: اجتماعی

همان‌گونه که در بیانات مقام معظم رهبری ایشان به درس گرفتن از برجام سخن گفتند و فرمودند که "اکنون و پس از مشخص شدن بدعهدی آمریکا از یک سو و بیان این نکته از سوی مسئولان امر، دیگر می‌توان برجام را تجربه ناموفق دیگری از مراوده و مذاکره با آمریکا دانست. این برجام شد برای ما یک نمونه، یک تجربه… در ظاهر وعده می‌دهند، با زبان چرب و نرم حرف می‌زنند اما در عمل توطئه می‌کنند، تخریب می‌کنند، مانع از پیشرفت کارها می‌شوند؛ این شد آمریکا؛ این شد تجربه".


هشت سال از 40 سال انقلاب را در حال جنگ بودیم و پس از آن مشغول بازسازی کشور بودیم، اما اکنون ما وارد جنگی با ادبیات جدید شده‌ایم که همان جنگ نرم با نگاه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی می‌باشد.

دهه چهارم؛ دهه پیشرفت و عدالت و 40سالگی دوران شکوفایی، آغاز بلوغ و حرکت فکری این انقلاب می‎‌باشد که زمینه‌های این شکوفایی در جامعه و کشور مشهود است.

امروز ایمان دینی، حضور و آمادگی در میان مردم کشور خوب است، جوانان باایمان و دارای عزم راسخ کم نیستند که در گوشه و کنار کشور در حال تولید علم، شکوفایی عملی، ابتکار، نوآوری و رشد علم هستند.

از جمله بارزترین جلوه‌های ضدعدالت در کارنامه رژیم پهلوی، فقدان توسعه متوازن در کشور بود، حتی اگر ادعاهای برخی بزک‌کنندگان چهره پهلوی را در خصوص توسعه دوره پهلوی و برخی دستاوردهای آن بپذیریم، یک نکته را آن‌ها هم نمی‌توانند انکار کنند که این توسعه تنها در برخی نقاط کشور از جمله چند شهر و به‌خصوص تهران رخ داده است؛ اما امروز از برکت جمهوری اسلامی، در تمام نقاط کشور به‌ویژه در نقاط کم‌برخوردار استان اصفهان، جهش‌های بزرگ توسعه‌ای، حرکت‌های انقلابی و جهادی صورت گرفته است.

از شاخص‌هایی که در مقایسه دوره رژیم پهلوی با دوران شکوهمند انقلاب اسلامی لازم به بررسی است، نابرابری و فاصله طبقاتی چه در حوزه ثروت و چه در حوزه دسترسی به امکانات است. جمعیت طبقه متوسط در دوره پس از انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشته و از سویی محرومیت‌زدایی و فقرزدایی گسترده‌ای که طی چهار دهه گذشته انجام پذیرفته، در کاهش حجم طبقه محروم و مستضعف مؤثر بوده است.

ابراهیم اسفندیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره رمز ماندگاری انقلاب اسلامی اظهار داشت: هدایت انقلاب توسط ولی فقیه مهم‌ترین عامل ماندگاری در انقلاب اسلامی است، به‌دلیل اینکه ولی فقیه به‌عنوان نایب امام زمان(عج) رمز وحدت ملت است و وحدت مهم‌ترین مسئله برای استقلال به‌شمار می‌رود.

وی درباره دستاوردهای فرهنگی انقلاب افزود: مهم‌ترین دستاوردهای فرهنگی روح شجاعت، شهامت و نترسیدن از تهدیدهای استکبار جهانی بوده و این رمز پیروزی بر دشمنان انقلاب اسلامی است، از نظر نظامی حتی در برخی مسائل برتری داشتند اما جوانان ما با دست خالی از نظر فرهنگی به مقابله به استکبار رسیده‌اند که از هیچ قدرتی در دنیا نمی‌ترسند.

مسئول جامعه اسلامی پزشکان اصفهان خاطرنشان کرد: در جبهه علمی روح خوداتکایی و اعتماد به داخل و فعل ما می‌توانیم فرهنگسازی کرده و ما می‌توانیم مشکلات خودمان را رفع کرده و روی پای خود بایستیم، ما در پزشکی بهترین پیشرفت‌ها را داشته‌ایم در صورتی که پیش از انقلاب همیشه وابسته بوده‌ایم.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی