استاندار لرستان از تشکیل کمیته کارشناسی و ارزیابی برای بررسی دلایل خسارت سیل در استاناطلاع داد و گفت: سیلاب لرستان در ۱۰۰سال اخیر استان بی‌سابقه بود.

سیل بی‌سابقه لرستان در ۱۰۰ سال اخیر

شناسه خبر: 7230 سرویس: اجتماعی

سیدموسی خادمی شامگاه دوشنبه در جلسه با اعضای شورای شهر که در محل استانداری برگزار شد، با بیان اینکه احساس مسئولیت در برابر مردم و شهر به‌ویژه موضوع بحران ارزشمند است، اظهار کرد: اکنون روز مدیریت بحران است و هر کس آن‌چه در توان دارد برای حل مشکلات باید انجام دهد تا به شرایط عادی برگردیم.


وی با اشاره به اینکه با بیان مشکلات و ضعف‌های گذشته مسئله‌ای حل نخواهد شد، افزود: سیل یک حادثه غیرمترقبه بوده که عوامل انسانی در آن دخالتی نداشته‌اند، البته می‌توان گفت که عواملی در بیش‌تر کردن خسارات مانند ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها مؤثر بوده است.

استاندار لرستان اولین وظیفه مسئولین را کمک‌کردن به مردم در راستای حل مشکلات آن‌ها در این بحران تا برگشت به حالت اولیه برشمرد و عنوان کرد: شعاردادن بین مردم صداقت نیست بلکه از دیدگاه آنان تبلیغات زشت و نادرستی محسوب می‌شود.وی بیان کرد: برخی افراد در این شرایط به‌دنبال خواسته‌های شخصی خود حاشیه‌سازی می‌کنند که باید از طریق قانون با آن‌ها برخورد کرد، شما باید با استفاده از پایگاه‌های اجتماعی خود به‌دنبال حل مشکلات و مسائل مردم و جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خیرین باشید، مجموعه دستگاه‌های اجرایی و مدیریت بحران باید با همکاری یکدیگر این بحران را حل کنیم.

خادمی با ابراز اینکه به‌محض مطلع‌شدن دولت در مرکز از رخ‌دادن این حادثه رئیس‌جمهور دستور رسیدگی را دادند، گفت: واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در محل حادثه حضور پیدا کرد و از نزدیک شرایط را نیز بررسی کرد که این نشان از توجه دولت به مردم است.


استاندار لرستان از تشکیل کمیته کارشناسی و ارزیابی برای بررسی دلایل این اتفاق خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به آماری که کارشناسان امور آب استان دادند این چنین سیلی در 100 سال اخیر رخ نداده است، بالاترین دبی‌ای که از این رودخانه عبور کرده در صد سال اخیر 540 مترمکعب بر ثانیه بوده در صورتی‌که در آن شب دبی آب 570 مترمکعب بر ثانیه بوده‌، البته عواملی مانند ساخت‌وسازهای غیرمجاز، زیرگذرها و وجود پل‌های موقت در این حادثه بی‌تأثیر نبوده‌است.

خادمی در پاسخ به انتقادات بدون کارشناسی که از طرف برخی از افراد غیرمتخصص مطرح شده است، گفت: احداث پل‌های جدید به‌روی رودخانه از طریق شورای فنی و مشاور طرح کارشناسی شده اما این سیل یک حادثه بود که باعث ایجاد خسارات شده، طرح ساماندهی رودخانه در حال پیگیری‌ بوده و درمان آن در آبخیزداری و مهارکردن آب‌های بالادستی است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی