استاندار ایلام گفت: ‌فاز نخست اتصال ایلام به خط ریلی کشور به زودی آغاز می‌شود.

فاز نخست اتصال ایلام ‌به خط ریلی کشور

شناسه خبر: 8234 سرویس: اقتصادی

قاسم سلیمانی دشتکی با تشریح وضعیت استان اظهار داشت: وضعیت فعلی استان ایلام با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست و این استان در همه شاخص ها پیشرفت چشمگیری داشته است.


وی با بیان اینکه این پیشرفت‌ها با اتحاد و هم‌افزایی بین ملت و امام به وجود آمد، افزود: همین اتحاد نیز امروز باعث شده انقلاب اسلامی تثبیت شود و دشمنان علی‌رغم توطئه, تهدید و تحریم‌ها نتوانند کاری از پیش ببرند.

استاندار ایلام تصریح کرد: ملت و نظام ما مشکلات زیادی را در طول چهل سال گذشته تحمل کرده است، اما با وجود همه آن مشکلات در برابر آمریکا و هم پیمانانش ایستادیم و امروز قدرتمندتر از گذشته به راه خود ادامه می دهیم.

وی به مقایسه استان ایلام در برخی شاخص‌ها با قبل از انقلاب پرداخت و گفت: این استان به لحاظ وضعیت راه‌ها در سال 57 هیچ بزرگراهی نداشت اما امروز 143 کیلومتر بزرگراه در استان احداث شده است.سلیمانی دشتکی با بیان اینکه قبل از انقلاب تنها 300 متر تونل در استان وجود داشت، بیان کرد: استان ایلام هم‌اکنون دارای یازده و نیم کیلومتر تونل است.

وی به حوزه سدها اشاره کرد و اظهار داشت: قبل از انقلاب در این استان هیچ سدی احداث نشده بود اما این استان الان چهار سد با سه میلیارد و 300 میلیون متر مکعب حجم ذخیره آبی دارد.

سلیمانی دشتکی به وضعیت آب آشامیدنی سالم نیز پرداخت و گفت: به برکت انقلاب تمام روستاهای بالای 10 خانوار این استان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند در حالی که این آمار قبل از انقلاب تنها 17 روستا بود.


استاندار ایلام با ارائه آماری از حوزه برق و میزان بهره‌مندی مردم این استان از این نعمت تصریح کرد: تمام روستاهای بالای ده خانوار این استان هم‌اکنون دارای برق هستند در حالی که قبل از انقلاب فقط 10 روستای استان از نعمت برق بهره‌مند بودند.

وی همچنین با بیان اینکه در استان ایلام قبل از انقلاب گاز وجود نداشت، گفت: برای 23 شهر استان عملیات گاز‌رسانی انجام و 3 شهر دیگر نیز تا پایان سال گازرسانی می‌شوند.

سلیمانی‌دشتکی به یکی از مطالبات مردم این استان که اتصال این استان به خط ریلی کشور است نیز پرداخت و اظهار داشت: فاز اول اتصال استان به خط ریلی کشور به زودی شروع می‌شود.

استاندار ایلام در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو به میزان صادرات 1.5 میلیارد دلاری از مرز مهران نیز اشاره کرد و گفت: ‌‌عملیات پتروشیمی مهران به زودی آغاز می شود.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی