واحد تولید چرخ خیاطی، کارخانه تولید نان صنعتی و مرکز کارآفرینی و اشتغالزایی بانوان روستای قمصر در شهرک صنعتی شمس آباد ری با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان به بهره برداری رسید.

افتتاح۳ طرح صنعتی و کارآفرینی در شهرستان ری

شناسه خبر: 8257 سرویس: کسب و کار

به گزارش آیان نیوز، واحد صنعتی تولید چرخ خیاطی در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع طی ۱۰ ماه در شهرک صنعتی شمس آباد تاسیس شده است که در این کارخانه روزانه ۱۲۰ دستگاه چرخ خیاطی تولید و ۲۴ زن سرپرست خانوار به طور مستقیم در این واحد تولید مشغول به فعالیت هستند.کارخانه تولید نان صنعتی نیز از دیگر طرح‌هایی بود که به بهره برداری رسید، این طرح در زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع و زیر بنای ۱۰ متر مربع طی هفت سال احداث شد.
این کارخانه با اعتبار ۱۱۲ میلیارد تومان و ظرفیت تولید آن ماهانه ۲ هزار تن است که در حال حاضر ۷۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به فعالیت هستند که در صورت تکمیل ظرفیت تولید، این میزان به ۲۰۰ نفر خواهد رسید.
همچنین مرکز کارآفرینی و اشتغالزایی بانوان روستای قمصر دارای هشت غرفه قالی بافی، مکرومه بافی، عروسک سازی، آینه کاری، سنگ نمک و چرم است که در سوله مدیریت بحران این روستا با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال در ۸۰۰ متر ساخته شده است.

در حال حاضر ۷۵ نفر از زنان سرپرست خانوار در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند.
این طرح‌ها با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری و هدایت الله جمالی پور فرماندار ویژه ری و دیگر مسئولان محلی به بهره برداری رسید.
شهرک صنعتی شمس آباد با وسعت سه هزار هکتار در فاصله ۴۰ کیلومتری جنوب شهرری واقع شده است، یکهزار و ۶۰۰ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۹۰۰ هزار میلیارد ریال در این شهرک فعال است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی