مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور گفت: در راستای توسعه کسب و کارهای روستایی در کشور ۱,۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در مناطق روستایی هزینه شده است.

پرداخت ۱,۱۰۰ میلیارد تسهیلات برای توسعه کسب و کارهای روستایی

شناسه خبر: 8260 سرویس: کسب و کار

به گزارش آیان نیوز، اصغر نورالله زاده امروز (چهارشنبه) در جشنواره دستاوردهای صندوق کار آفرینی امید در حوزه صنایع دستی در یاسوج اظهار کرد: این تسهیلات در راستای اجرای ۲۳ هزار طرح در مناطق روستایی و حمایت مالی از این طرح‌ها پرداخت شده است.


وی با بیان اینکه برای اشتغالزایی در مناطق کمتر برخوردار نیز بیشتر از منابع داخلی استفاده کردیم، افزود: در این استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که رشدی ۵۰ درصدی داشته است.

مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور میزان این تسهیلات را سه برابر برخی استان‌های برخوردار عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون در تهران ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم که این میزان در کهگیلویه و بویراحمد بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان است.

نورالله زاده تصریح کرد: هدف‌گذاری دولت در جهت توسعه مناطق کمتر برخوردار است؛ هر چند واژه کمتر برخوردار با تمام ظرفیت‌های بسیاری که این استان دارد مناسب این استان نیست و باید کسب و کار بیشتری ایجاد شود.

وی ادامه داد: تمام تلاش این است که این مناطق با دریافت تسهیلات با سود کم مورد حمایت قرار گیرند.

مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور عنوان کرد: از ابتدای سال، بیشترین مسئولیت و فعالیت در حوزه اشتغال روستایی بوده و تلاش کردیم که بتوانیم نقش مؤثری در توسعه منطقه‌ای و خصوصاً در این استان داشته باشیم.

نورالله زاده اضافه کرد: دولت تدبیر و امید تلاش کرده که حتی در دورترین روستاها نیز فرصت اشتغالزایی ایجاد کند و دسترسی مردم روستایی به منابع مالی را راحت کند و نوع ضمانت‌ها نیز خود گویای این امر است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی