رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد گفت: ۳۸۷ میلیارد ریال اعتبار تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی در این شهرستان به صاحبان ۳۰۷ طرح پرداخت شده است.

پرداخت ۳۸۷ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در مهاباد

شناسه خبر: 10437 سرویس: کسب و کار

بارزان دانشمند روز چهارشنبه با بیان اینکه این شهرستان توانسته بیش از ۲.۵ برابر بیشتر از سهمیه خود این تسهیلات را جذب کند، افزود: با تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان اجرای این طرح ها زمینه اشتغال برای ۹۶۶ نفر فراهم شده است.


وی اضافه کرد: بانک های کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک به ترتیب بیشترین پرداختی را به تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی در مهاباد داشته است.
وی ادامه داد: بیشترین طرح های اشتغال روستایی این شهرستان به ترتیب در حوزه های کشاورزی، صنعت و معدن، صنایع دستی و امور روستایی و عشایری است.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد بیان کرد: تاکنون از ۲ هزار و ۴۷۳ طرح ثبت نام شده در سامانه کارا، ۷۳۲ طرح در کمیته فنی شهرستان مصوب و به بانک های عامل معرفی شده است.

دانشمند همچنین در خصوص طرح های اشتغال فراگیر در مناطق شهری مهاباد بیان کرد: تاکنون ۱۱۳ طرح در کمیته فنی این شهرستان مصوب شده که به ۳۴ طرح به میزان ۱۱۳ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت و زمینه اشتغال برای ۱۷۴ نفر از شهروندان در این چارچوب فراهم شده است.
سهم آذربایجان غربی از تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال است که بر اساس طرح های پیشنهادی بین شهرستان ها تقسیم می شود و محدودیتی در زمینه تخصیص این اعتبارها وجود ندارد. شهرستان مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی