رونمایی از "شهر شهدا" در جنوب تهران

شناسه خبر: 113682 سرویس: اجتماعی

جشنواره "شهر شهدا" در فرهنگسرای خاوران در جنوب تهران آغاز به کار کرد.


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آیین افتتاحیه جشنواره آئینی "شهر شهدا" شب گذشته با حضور امین توکلی‌زاده؛ معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، مصطفی زیبایی‌نژاد؛ مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، محمد شیری؛ شهردار منطقه 15 و سید محمد موسوی؛ شهردار منطقه 11 در فرهنگسرای خاوران برگزار شد.
امین توکلی‌زاده؛ معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در این مراسم اظهار کرد‌: ایجاد اتمسفرهای منطقه‌ای و پهنه‌ای با موضوعات تخصصی یکی از رویدادهای جدید به شمار می‌رود که در مدیریت جدید شهر تهران تعریف شده است. این تجربه را در موضوعات مختلف مانند ایجاد دهکده‌های ورزشی و دهکده‌های نوروزی داشتیم. سپس موضوعات آئینی را هم در نظر گرفتیم که در همین راستا محرم شهر در میدان آزادی در دهه سوم محرم و ابتدای صفر برگزار شد  این مراسم‌ها مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: با توجه به تجربیات دو سال گذشته، برگزاری جشنواره شهر شهدا در فرهنگسرای خاوران در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.
توکلی‌زاده گفت: در سال جاری کنگره 24 هزار شهید تهرانی که نماد هویتی شهر تهران هستند برگزار شد و این کنگره با رخدادهایی که د‌رحال برگزاری است ادامه پیدا می‌کند تا این کنگره محدود به یک مراسم نباشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده با هماهنگی آموزش و پرورش از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر، دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی در این محل (فرهنگسرای خاوران) حضور پیدا خواهند کرد و از برنامه‌هایی که پیش‌بینی شده استفاده خواهند کرد و بعدازظهرها نیز با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده تا پاسی از شب خانواده‌ها و عموم مردم حضور پیدا خواهند کرد.
توکلی‌زاده اظهار کرد‌: تورها و گشت‌های ویژه شهر شهدا در این ایام برای مدارس پیش‌بینی شده است و غرفه‌هایی برای کودکان و نوجوانان با موضوع جبهه مقاومت و انقلاب پیش‌بینی شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران  در پاسخ به این سوال که جشنواره شهر شهدا در ماه مبارک رمضان نیز ادامه خواهد داشت یا خیر، تصریح کرد: بنا داریم این جشنواره را در قالب شهر رمضان و برنامه‌های ماه مبارک رمضان ادامه بدهیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران  در خصوص انتخاب محل‌های برگزاری مراسم‌های مذهبی گفت: سعی شده نقاط پرجمعیت انتخاب شوند به طوریکه در سنوات گذشته بوستان ولایت و دریاچه خلیج فارس برای این مراسم انتخاب شده بود و امسال این برنامه در جنوب شهر و در فرهنگسرای خاوران برگزار می‌شود.
رونمایی از "شهر شهدا" در جنوب تهران

به گزارش تسنیم، مصطفی زیبایی‌نژاد؛ مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران نیز در حاشیه برگزاری جشنواره شهر شهدا اظهار کرد: این جشنواره تا پایان ماه شعبان ادامه خواهد داشت و ان‌شاءالله در ماه مبارک رمضان یک سری فعالیت جدید به این جشنواره اضافه خواهد شد و ویژه برنامه‌هایی در ماه مبارک رمضان نیز پیش‌بینی شده است.
وی تصریح کرد: این نمایشگاه به گونه‌ای طراحی شده که شاهد حضور کودکان و نوجوانان و نونهالان باشیم و غرفه‌هایی برای این گروه از جامعه پیش‌بینی شده است که می‌توان به بازی‌های تعاملی کودکان با مفاهیم ورزش‌های دفاع مقدس، جبهه مقاومت اشاره کرد.
مدیرکل فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران گفت: بازی عملیات مقاومت از دیگر برنامه‌هایی است که برای این جشنواره پیش‌بینی شده است.
زیبایی‌نژاد ادامه داد: اداره کل آموزش شهروندی شهرداری تهران با همکاری مدارس اقدام به ثبت‌نام دانش‌آموزان و حضور آنها در این جشنواره خواهد کرد.
وی گفت: در این جشنواره دهکده مقاومت راه‌اندازی شده است همچنین شب‌ها علاوه بر برنامه‌های اشاره شده شاهد استیج فرهنگی - هنری و حضور خواننده‌ها و راویان دفاع مقدس خواهیم بود.
مدیرکل فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران به حضور موکب‌های پذیرایی در فرهنگسرای خاوران و در حاشیه جشنواره شهدا اشاره کرد و گفت: ان‌شاءالله در طی ایام برگزاری این جشنواره پذیرایی نیز از خانواده‌ها صورت می‌گیرد.
زیبایی‌نژاد تصریح کرد: این جشنواره همزمان با میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) آغاز و در ادامه برنامه‌ها با شب ولادت امام زمان(عج) پررنگ‌تر خواهد شد و ان‌شاءالله در این بازه زمانی شاهد برپایی نورافشانی در فرهنگسرای خاوران خواهیم بود.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی