کاهش بروکراسی با تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا

شناسه خبر: 113710 سرویس: اقتصادی

میزخدمت تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا برای صنوف تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف ، بنکداران و طاقه فروشان پارچه، طلافروشان، فروشندگان لوازم التحریر، چرم فروشان در مسجد چهارسو برگزار شد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مسعود سپهرزاد در حاشیه این مراسم اظهار کرد: راه اندازی کارزار تبدیل اشتیاق به اخذ مجوز در میان کسبه را به شدت افزایش داده است.
وی با بیان اینکه با تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا بسیار موافق هستیم، افزود: در سالهای گذشته برای دریافت مجوز از سوی فعالان صنفی باید تلاش بسیاری انجام می شد اما راه اندازی کارزار تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا باعث شد تا کسبه نسبت به اخذ مجوز و تبدیل مجوزهای قدیمی به شناسه یکتا تشویق شوند.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف با تاکید بر تسهیل فرآیندهای بهره مندی کسبه از خدمات دولتی با دریافت شناسه یکتا اظهار کرد: اتحادیه ها با جایگاهی که در میان کسبه دارند در کنار مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار تلاش می کنند تا بروکراسی اداری برای اخذ و تمدید و توسعه مجوزها کاهش پیدا کند.
در این مراسم، محمد ولدخانی رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه با اشاره حفظ اصالت مجوزهای کاغذی گفت: در تمام دنیا اقداماتی برای کاهش بروکراسی اداری از طریق ارائه خدمات در بستر وب انجام شده است.
کاهش بروکراسی با تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا

وی افزود: در ایران نیز نباید از توسعه ساختارها برای ارائه خدمات به مردم غافل شویم.بدون تردید تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا نیز گامی در مسیر کاهش بروکراسی است.
رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه تاکید کرد: تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا منجر به کاهش دغدغه های مردم برای دریافت خدمات می شود که این امر می تواند بسیاری از آسیب های اجتماعی ناشی از بروکراسی را نیز به حداقل برساند.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی