اتحادیه اروپا

بیانیه اتحادیه اروپا درباره رایزنی‌های سیاسی با ایران

شناسه خبر: 14666 سرویس: سیاسی

اتحادیه اروپا پس از رایزنی‌های سیاسی با ایران درباره مسائل منطقه‌ای در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمامی طرف‌ها بر اهمیت توافق استکهلم و اجرای فوری آن به‌ویژه در بندر الحدیده تاکید کردند.


به گزارش آیان نیوز، اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این اتحادیه به همراه چهار کشور اروپایی و ایران در پنجمین نشست خود در بروکسل در رایزنی‌هایی سیاسی درباره مسائل منطقه خاورمیانه با یکدیگر رایزنی و تبادل نظر کردند.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا، در این بیاینه آمده است: این نشست به سرپرستی هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای پنجمین بار در این فرمت و با حضور فرانسه، آلمان، ایتالیا، انگلیس در سطح مدیران سیاسی برگزار شد. هیات ایرانی نیز تحت سرپرستی حسین جابری انصاری معاون وزیر امور خارجه ایران در این نشست حضور داشت.

در ادامه این بیانیه آمده است: رایزنی‌ها در این نشست روی وضعیت انسانی و سیاسی کنونی در یمن متمرکز بود. تمامی طرف‌ها بر حمایت قوی خود از ادامه روند تحت سرپرستی سازمان ملل با رهبری مارتین گریفیت، نماینده ویژه سازمان ملل تاکید کردند و اهمیت توافق استکهلم و اجرای هرچه سریع‌تر آن به‌ویژه در بندر الحدیده را مورد تاکید قرار دادند.

اتحادیه اروپا در بیانیه خود افزود: همچنین شرکت کنندگان در جریان آخرین نتایج کنفرانس بروکسل در حمایت از آینده سوریه و منطقه و پیگیری روند مذاکرات آستانه در خصوص سوریه قرار گرفتند.

طرف‌های شرکت کننده علاوه‌ بر این توافق کردند در آینده نزدیک بار دیگر با همین فرمت با یکدیگر دیدار کنند.

هلگا اشمید نیز در پیامی توئیتری ضمن اعلام برگزاری این نشست با ایران و چهار کشور اروپایی تاکید کرد که رایزنی‌های بسیار مهمی را درباره یمن انجام داده و بر اهمیت اجرای توافق استکهلم تاکید کرده‌اند.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی