انتقاد تند رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی از عملکرد مجلس درباره سیل/ حاج‎بابایی: وزرایی که کار بلد نیستند باید از دولت کنار بروند/اداره مجلس دیمی و بدون برنامه است

شناسه خبر: 14897 سرویس: سیاسی

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با انتقاد از عملکرد مجلس درباره حوادث اخیر گفت: قطعا باتوجه به مشکلاتی که در موضوع مدیریت حوادث در کشو وجود داشته است طرح استیضاح چند نفر از وزرا در دستور کار نمایندگان قرار دارد.


حمیدرضا حاج‌بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا باتوجه به وقوع سیل در بسیاری از استان‎های کشور در ایام نوروز تعطیلات مجلس لغو نشد، اظهارکرد: بنده به عنوان یک نماینده مجلس از 29 اسفند تا پایان تعطیلات در حوزه انتخابیه خود و درستادهای بحران حضور داشتم و هیچ سفری نداشتم.

وی افزود: میزان مسئولیت‌پذیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره مسائل حوزه انتخابیه‎شان به خصوص در زمان وقوع حوادث طبیعی قطعا از چند منظر قابل اهمیت است اما نکته‎ای که باید صراحتا به آن اشاره کرد این است که حضور نمایندگان استان‌هایی چون لرستان، گلستان، خوزستان و شهرهای دیگری که در درگیر سیل بودند در حوزه انتخابیه‎شان ضروری بود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صحب قابل تامل دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که قطعا بعد از پایان تعطیلات نوروزی در پنجم فروردین مجلس می‎توانست باتوجه به اوضاعی که در کشور وجود داشت در جهت برگزاری جلسات علنی وارد عمل شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بنده به شخصه از نداشتن برنامه در مجلس به شدت گله‌مند هستم ، خاطرنشان کرد: اگر جلسه امروز مجلس را بعد از 18 روز مورد بررسی قرار دهیم به خوبی متوجه حال مجلس خواهیم شد چرا که قرار بود امروز دو وزیر و یک معاون رئیس‌جمهور در صحن علنی مجلس حضور داشته باشند ولی به بهانه حضور در مناطق حادثه‎دیده از حضور در مجلس امتناع می‌کنند این به معنای این است که مجلس در راس امور نیست.

حاج‎بابایی تاکید کرد: حضور وزرا در مناطقی که درگیر سیل هستند خوب است اما حضور وزیر در استان‎هایی که درگیر سیل یا حوادث دیگری هستند در نقش یک مدیر است ولی قطعا حضور وی در مجلس روند دیگری دارد و در واقع عملکرد وی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با انتقاد از آنچه رویه دیمی و بدون برنامه ادره مجلس خواند، گفت: همه نمایندگان مجلس از عدم پاسخگویی نمایندگان انتقاد کردند اما متاسفانه تذکرات نمایندگان که دارای فوریت بود مورد توجه قرار نمی‎گیرد و جلسه مجلس به روند دیگری سپری می‎شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: مجلس اگر ابهت و در راس بودن خود را حفظ کند و تصمیم‎ساز باشد و از اتخاذ تصمیمات مدیریتی پرهیز کند قطعا ما با نتایج بهتری در قوه ‎مقننه روبه‌رو می‎شدیم.

حاج‎بابایی با بیان اینکه نمایندگان باتوجه به حوادث اخیر نتوانستند 3 مسئول دولتی را به مجلس بیاورند ، تصریح کرد: به نظر می‎رسد باتوجه به عملکرد برخی از وزرا استیضاح چند تن از وزیران در مجلس کلید بخورد و این اقدام به نظر من حق قانونی نمایندگان است و باید اجازه داده شود چند نفر از وزرای کم‎کار و کسانی که کار بلد نیستند و تدبیر ندارند از دولت خارج شوند تا شاید گره از مشکلات مردم باز شود.

وی خاطرنشان کرد: درست است که سیل یک بلا عظیم است اما به قول رهبری بلا قابل تدبیر و جبران بود از این رو قطعا به دلیل برخی از سوء ‌مدیریت‌ها ما شاهد گسترش حوادث بودیم.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ‌علی‌رغم اینکه همه تلاش کردند و ما هم قدردانی می‎کنیم اما نباید از اتفاقاتی که در پلدختر، گلستان و لرستان رخ داد به راحتی عبور کرد و این مسائل از جمله موضوعاتی است که مجلس باید برای آنها تصمیم بگیرد.

حاج‎بابایی درباره استانداران و شهردارانی که در ایام سیل در خارج از کشور بودند گفت: حضور جمعی از مسئولین از جمله استانداران، نمایندگان و فرمانداران در خارج از کشور قطعا یک توهین بزرگ است و برای حل این مشکل باید اسامی مدیران و نمایندگانی که در خارج از کشور بودند را اعلام کنند چراکه باران قبل از عید شروع شده بود از این رو چطور ممکن است یک وزیر، نماینده و استاندار در جریان این موضوع نبوده باشد.

وی اظهار کرد: متاسفانه در این کشور بین مسئول و نماینده‎ای که همراه مردم است با مسئولی که در خارج از کشور مشغول خوشگذرانی است فرقی نیست از این رو تا زمانی که ما این رویه را اصلاح نکنیم شرایط با این وضعیت ادامه پیدا می‌کند و بهبودی هم حاصل نمی‌شود.منبع: خبر فوریمهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی