پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از سیل

شناسه خبر: 14959 سرویس: کسب و کار

با هماهنگی‌های صورت گرفته با ستاد مدیریت بحران و هلال احمر استان و شهرستان‌ها جهت تأمین اقلام مورد نیاز سیل زدگان اعم از مواد غذایی و پوشاکی و تحویل اقلام به مردم سیل زده، اقدامات لازم صورت گرفت.


صندوق کارآفرینی امید که در موقعیت‌های بحرانی مانند زلزله و سیل به ویژه در زلزله کرمانشاه و آذربایجان شرقی و در حوادثی مانند آتش سوزی ساختمان پلاسکو یکی از یاری رسانان، در حمایت از آسیب دیدگان بوده است، در حادثه زلزله کرمانشاه حدود یکصد میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد ۲۲۰۰ شغل پرداخت کرده است. اکنون نیز این صندوق آمادگی دارد از کسب و کارهای آسیب دیده در استان‌های سیل زده کشور با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه حمایت کند.
در طی حوادث اخیر نیز مدیران و کارکنان صندوق کارآفرینی امید در استان‌های سیل زده همگام با مسئولین ستاد بحران و جمعیت هلال احمر در حرکتی جهادی اقدام به خدمت رسانی به سیل زدگان کرده است.
صندوق کارآفرینی امید استان لرستان با هماهنگی‌های به عمل آمده با ستاد بحران و جمعیت هلال احمر استان در جهت یاری رسانی به سیل زدگان، اقدام به تهیه و اهدا مایحتاج مورد نیاز از قبیل مواد غذایی و خوراکی به مبلغ پانصد میلیون ریال به جمعیت هلال احمر استان کرد.
کمک‌های اهدایی صندوق کارآفرینی امید به سیل زدگان استان لرستان شامل بسته‌های غذایی خشک، اقلام بهداشتی، آب معدنی، ۶۳۰۰ نان، بسته صبحانه (پنیر، خامه، حلوا شکری) و… می‌باشد، قابل ذکر می‌باشد که ۸۵۰ پرس غذای گرم و بسته‌های نان از طریق بالگردهای مستقر در استان به مناطق سیل زده ارسال و مابقی اقلام به ستاد بحران استان تحویل داده شد.
صندوق کارآفرینی امید استان گلستان نیز از نخستین ساعات وقوع سیل در این استان به امداد رسانی اقدام کرد و ۲۰۰۰ هزار پرس غذای گرم برای مردم آسیب دیده از سیل آق قلا توزیع شد.
در همین راستا مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان گفت: بعد از فروکش کردن سیل نسبت به بررسی وضعیت کسب و کارهای زیر مجموعه صندوق که آسیب دیده اند اقدام خواهد شد تا در قالب بازسازی یا سرمایه در گردش یا استمهال اقساط و بدهی‌ها اقدامات لازم صورت پذیرد.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان ایلام نیز با حضور در جمع سیل زدگان روستاهای شهرستان سیروان با هماهنگی با ستاد بحران و جمعیت هلال احمر اقدام به مدد رسانی به مردم سیل زده این شهرستان کردند.

علاوه بر این صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان به همت مدیر صندوق استان و سایر کارکنان صندوق در ستاد و شهرستان‌ها از نخستین ساعات با حضور در بین سیل زدگان نسبت به تهیه و توزیع غذای گرم و اقلام مورد نیاز سیل زدگان اقدام کردند.
صندوق کارآفرینی امید استان چهارمحال و بختیاری نیز با هماهنگی‌های به عمل آمده با ستاد بحران و جمعیت هلال احمر استان در جهت یاری رسانی به سیل زدگان، اقدام به تهیه و اهدا مایحتاج مورد نیاز از قبیل مواد غذایی و خوراکی به مبلغ پانصد میلیون ریال به جمعیت هلال احمر استان کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری در جلسه تحویل این اقلام از اقدام نوع دوستانه صندوق کارآفرینی امید تشکر کرد.
مدیر صندوق استان چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه از آمادگی پرسنل صندوق استان در همکاری با جمعیت هلال احمر و کمک رسانی به آسیب دیدگان خبر داد.
همچنین صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه با هماهنگی‌های به عمل آمده با ستاد بحران و جمعیت هلال احمر استان در جهت یاری رسانی به سیل زدگان، اقدام به تهیه و اهدا مایحتاج مورد نیاز از قبیل مواد غذایی و خوراکی به مبلغ پانصد میلیون ریال به جمعیت هلال احمر استان کرد.
صندوق کارآفرینی امید استان فارس نیز کمک‌های غیر نقدی خود شامل اقلام ضروری به حادثه دیدگان را به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال اهدا کرد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی