«برخی مقامات آمریکایی احمق‌هایی درجه یک هستند.» تیر رسانه‌های جهان در بازتاب بیانات روز چهارشنبه مقام معظم رهبری.

بازتاب بیانات مقام معظم رهبری در رسانه‌های بین‌المللی

شناسه خبر: 6026 سرویس: سیاسی

مقام معظم رهبری در بخشی از سخنانشان تحریم ها را باعث فشار و بروز مشکلاتی برای کشور دانستند و افزودند: امریکایی ها با خوشحالی می گویند تحریم کنونی ملت ایران در تاریخ سابقه ندارد اما ملت ایران ان‌شاءالله در این زمینه شکستی به آنها می دهد که در تاریخ بی سابقه باشد.


در بخش دیگری از سخنانشان افزودند: برخی دولتمردان آمریکایی این‌طور وانمود می‌کنند که دیوانه‌اند، البته بنده این را قبول ندارم اما آنها حقیقتاً «احمق‌های درجه یک» هستند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی ضمن انتشار بخش‌هایی از بیانات آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مردم قم این‌گونه تیتر زد که رهبری ایران برخی مقامات آمریکایی را احمق‌های درجه یک توصیف کرد.

رویترز در ادامه گزارش داد: رهبری ایران همچنین روز چهارشنبه گفت که تحریم‌ها فشارهایی را بر مردم ایران وارد کرده است.

همچنین خبرگزاری فرانسه با این تیتر که آیت الله خامنه‌ای برخی مقامات آمریکایی را احمق‌های درجه یک خواند، ادامه داد: رهبری ایران در سخنان روز چهارشنبه خود به مقامات آمریکایی تاخت و به این دلیل که پیش بینی می‌کنند جمهوری اسلامی سقوط خواهد کرد، آن‌ها را به تمسخر گرفت. آیت‌الله خامنه‌ای در این باره گفت: برخی دولتمردان آمریکایی این‌طور وانمود می‌کنند که دیوانه‌اند، البته این را قبول ندارم اما آنها حقیقتاً احمق‌های درجه یک هستند.


خبرگزاری آسوشیتد پرس نیز در گزارش خود از بیانات امروز رهبر معظم انقلاب به بخش‌هایی از سخنان ایشان درباره تحریم‌ها پرداخت و نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای گفت که تحریم‌ها فشارهایی بر مردم آورده است درحالی‌که آنهایی که سیاست‌های واشنگتن را هدایت می‌کنند احمق‌هایی درجه یک هستند.

علاوه‌براین، روزنامه واشنگتن پست با این تیتر به انتشار بخش‌هایی از سخنان حضرت آیت لله خامنه‌ای پرداخت که رهبری ایران مقامات آمریکایی را احمق‌های درجه یک می‌داند.

روزنامه‌های عرب نیوز، ینی شفق، اورشلیم پست، یدیعوت آحارونوت، جاکارتا پست، دیلی استار، شبکه‌ ای‌بی‌سی نیوز و العربیه ازجمله رسانه‌های بین‌المللی بودند که بازتاب گسترده‌ای از بیانات امروز رهبری ایران منتشر کردند و توصیف ایشان از مقامات آمریکایی را بازنشر دادند.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی