یوزهای فوتبال ایران به دنبال برتری مقابل عمان و صعود به جمع هشت تیم برتر جام ملت‌های 2019 .

ایران 2- عمان 0/ پایان نیمه اول با برتری شاگردان کی‌روش

شناسه خبر: 7051 سرویس: ورزشی

یوزهای فوتبال ایران در نخستین مسابقه جام ملت‌های آسیا فوق‌العاده ظاهر شد و با 5 گل یمن را شکست داد، بعد از آن به برتری 2 بر صفر مقابل ویتنام رسید و در سومین مسابقه هم از عراق یک امتیاز گرفت تا با احتساب تفاضل گل بهتر نسبت به این تیم صدرنشین گروه D شود تا امشب در آغاز کارش در مرحله یک هشتم نهایی برابر عمان، تیم سوم جدول گروه F قرار بگیرد و امید زیادی برای صعود به دور بعد داشته باشد؛ شاگردان وربیک بعد از دو باخت پیاپی برابر ازبکستان و ژاپن، در آخرین دیدار مرحله گروهی ترکمنستان را ملغوب کردند تا با احتساب تفاضل گل بهتر نسبت به لبنان، تیم سوم گروه E راهی دور حذفی شوند و امشب مقابل ایران بایستد.


گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های ملی ایران و عمان را در همین صفحه از خبر فوری دنبال کنید:

جام ملت‌های آسیا - امارات 2019 / مرحله یک هشتم نهایی
یکشنبه: 97/10/30 ؛ ساعت 20:30
استادیوم: محمد بن زاید- ابوظبی
داور: سزار راموس(مکزیک)؛ کمک‌ها: میگل هرناندز و آلبرتو مورین؛ داور چهارم: متئو کریم(استرالیا)؛ کمک داوران پشت دروازه: کریستوفر بیس(استرالیا) و علی صباح(عراق)ترکیب تیم ملی فوتبال ایران:

علیرضا بیرانوند،میلاد محمدی، مرتضی پورعلی گنجی، سید مجید حسینی، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، وحید امیری، علیرضا جهانبخش،اشکان دژاگه، مهدی طارمی و سردار آزمون

سرمربی: کارلوس کی‌روش

ترکیب تیم ملی عمان:

فائز الراشدی، محمد المسعلامی،رائد صالح،سعد المخانی، احمد المهاجری، خالد البرایکی، جمیل الیهمادی، محسن القسانی،علی البساجدی، سلاح الیحیایی و حارب السعدی

گزارش بازی:

در ثانیه ۵۵ و روی ضد حمله تند و تیز عمان، صالح الیحیایی با بیرانوند تک به تک شد که حسینی با خطای پنالتی او را متوقف کرد تا در ابتدای بازی شوک بزرگی به تیم ملی وارد شود. داور علاوه بر اعلام پنالتی، مدافع ایران را نیز با کارت زرم جریمه کرد.

در دقیقه دوم این دیدار مبارک پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و ضربه او را علیرضا بیرانوند به کرنر فرستاد.


در دقیقه پنج، بازیکنان ایرانی در تلاش برای پاسخ به پنالتی عمان، حمله‌ای را تدارک دیدند که شوت آزمون با اختلاف اندک از کنار دیرک دروازه عمان راهی اوت شد.

بعد از مهار پنالتی عمان، شاگردان کی‌روش جریان بازی را در اختیار گرفتند اما دفاع منسجم عمان مانع از پیشروی بازیکنان تیم ملی به سمت دروازه الروشایدی شد.

در دقیقه ۱۹، روی ارسال اشکان دژاگه از روی ضربه ایستگاهی، توپ در داخل محوطه شش قدم به پای مدافع عمان خورد و با اختلاف اندک راهی کرنر شد.

در دقیقه ۲۴، اشکان دژاگه با ضربه بازیکن عمان در داخل محوطه جریمه سرنگون شد اما داور به دلایلی این برخورد را خطا ندانست و با اعتراض بازیکنان ایران مواجه شد.

در دقیقه ۲۵، روی کار گروهی و پاس خوب آزمون در داخل محوطه جریمه به طارمی، ایران صاحب موقعیت گل خوبی شد اما ضربه طارمی فاقد دقت لازم بود و راه به دروازه فائض نیافت.

گل: در دقیقه ۳۱، روی پاس مجید حسینی و اشتباه مسلمی، جهانبخش در موقعیت خوب گلزنی قرار گرفت و با زیرکی گل نخست ایران را وارد دروازه عمان کرد.

در دقیقه ۳۹، مهدی طارمی با سماجت زیاد توانست در داخل محوطه جریمه بازیکنان عمان را مجاب به انجام خطای پنالتی کرد.

گل: در دقیقه ۴۱ اشکان دژاگه ضربه پنالتی را به وسط دروازه الروشایدی زد و گل دوم ایران رقم خورد.

در دقیقه ۴۳، علیرضا بیرانوند شوت محکم و ناگهانی بازیکن عمان را از داخل چارچوب دروازه در آورد.

در دقیقه ۴۴، پاس بسیار زیبای علیرضا جهانبخش از فاصله حدودا بیست متری در داخل محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید که ضربه چیپ این بازیکن روی تور دروازه الروشایدی فرود آمد تا بهت و حسرت بازیکنان و مربیان ایران را به دنبال داشته باشد.

نیمه نخست این دیدار با دو گل به سود تیم ملی تمام شد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی