حمایت از کالای ایرانی و ایجاد ارزش افزوده در نفت خام در داخل کشور و صادرات آن می‌تواند ۵ میلیون شغل در کشور ایجاد کند

کاهش بیکاری با تولید داخلی

شناسه خبر: 7153 سرویس: کسب و کار

کاهش نرخ بیکاری و توسعه اقتصادی را می‌توان از مهم‌ترین مزایای تولید عنوان کرد امروز در ایران نرخ بیکاری به بالاترین میزان خود رسیده و بزرگ‌ترین دغدغه دولت اشتغالزایی است. با حمایت از تولید داخلی و تولیدکننده ایرانی که کالای ایرانی تولید می‌کند، علاوه بر خودکفایی می‌توان به ایجاد ارزش افزوده‌ای که دارد، اشاره کرد.


حمایت از کالای ایرانی و ایجاد ارزش افزوده در نفت خام در داخل کشور و صادرات آن می‌تواند ۵ میلیون شغل در کشور ایجاد کند که امروز از آن غافل شده‌ایم و مشکلات پیش روی تولیدکننده داخلی هر روز ما را از این مسیر دورتر می‌کند. در تمامی اقتصادهای توسعه‌یافته دنیا خودکفایی در تولید موجب رشد اشتغالزایی شده و آمار بیکاری را به صفر رسانده است؛ در حالی که در ایران اغفال و بی‌توجهی به این فرصت هر روز بر آمار بیکاران می‌افزاید.
دولت مهم‌ترین نقش را در حمایت از تولید داخلی دارد و باید با اقدامات و ابزارهای تشویقی برای تولیدکنندگان و کارآفرینان، بالاترین اثر را در حرکت در راستای رونق اقتصادی داشته باشد. امروز اقتصاد کشور به دلایل زیادی دچار نابه‌سامانی شده و راه نجات آن، افزایش تولید داخلی؛ البته باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه جهت استقبال در بازار است. امروز تورم و گرانی در کنار افزایش نرخ بیکاری موجب نارضایتی‌ها شده و اگر برنامه درستی برای اصلاح این روند وجود نداشته باشد، آینده‌ خوبی در انتظار اقتصاد ایران نخواهد بود. تنها تولید ملی و حمایت از کالای داخلی می‌تواند چالش‌های پیش روی دولت در زمینه کنترل تورم، بیکاری و فقر را پاسخ دهد و دولت باید با سوق دادن بازار به سمت حمایت از تولید داخلی ضمن افزایش تولید ناخالص داخلی، اقتصاد کشور را از بانک‌محور بودن به تولیدمحور بودن هدایت کند.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی