رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به افتتاح ۲۴ واحد صنعتی و تولیدی در دهه فجر گفت: افتتاح متانول کاوه به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده متانول جهان از طرح‌های دهه فجر در استان بوشهرمیباشد.

بزرگ‌ترین واحد متانول جهان در ‌بوشهرافتتاح میشود

شناسه خبر: 7161 سرویس: اقتصادی

سید‌حسین حسینی محمدی با بیان اینکه پیش از انقلاب 17 واحد صنعتی در استان بوشهر فعال بود اظهار داشت: طی 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی 620 پروانه بهره‌برداری صنعتی در استان بوشهر صادر شد که در انها 26 هزار نفر اشتغال دارند.


وی با بیان اینکه در 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی 3 کارخانه تولید سیمان در استان بوشهر راه‌اندازی شده است تصریح کرد: تولید سیمان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور 7 میلیون تن در سال بود که اکنون تنها در استان بوشهر 80 میلیون تن سیمان تولید می‌شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر از سرمایه‌‌گذاری صنایع پتروشیمی در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: تاکنون 18 واحد پتروشیمی در استان بوشهر با تولید 24 میلیون تن محصول راه اندازی شده است

حسینی محمدی بیان کرد: در استان بوشهر 35 طرح بزرگ صنعتی در زمینه تولید صنایع پتروشیمی در حال احداث است که بین 4 تا 99 درصد پیشرفت دارد.

وی یکی دیگر از ظرفیت‌های استان بوشهر را توسعه صنایع دریایی دانست و افزود: در این زمینه صنایع در حوزه خدمات دریایی مانند تعمیر و سرویس‌دهی، ساخت شناورهای بزرگ و کوچک و سکوهای پارس جنوبی ایجاد شده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان بوشهربا اشاره به افزایش صادرات غیر نفتی از استان بوشهر گفت: قبل از انقلاب صادرات به میزان بسیار محدودی انجام می‌شد که بعد از انقلاب اسلامی صادرات غیرنفتی کشور رشد قابل توجهی یافت به گونه‌ای که در سال گذشته 38 میلیون تن با حجم 15 میلیارد دلار کالای غیر نفتی از استان بوشهر صادر شد.

حسینی محمدی با اشاره به افتتاح 24 واحد صنعتی در ایام الله دهه فجر در استان بوشهر تصریح کرد: در ایام دهه فجر امسال 24 واحد صنعتی و تولیدی با سرمایه گذاری 35 هزار میلیارد ریال در استان بوشهر افتتاح می‌شود.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی