هدایت‌الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس از پیشنهاد جدید نمایندگان مجلس برای تعیین تکلیف درآمدهای نفتی در سال آینده خبر داد.

پیشنهاد نمایندگان مجلس برای تعیین تکلیف درآمدهای نفتی

شناسه خبر: 7196 سرویس: اقتصادی

هدایت‌الله خادمی، از پیشنهاد تعدادی از نمایندگان مجلس برای تعیین تکلیف قیمت بنزین در بودجه سال 98 خبر داد و گفت: با توجه به بررسی لایحه بودجه سال 98 در کمیسیون تلفیق، تعدادی از نمایندگان در راستای تعیین تکلیف قیمت بنزین در سال 98، پیشنهاد کردند تا درآمد‌های ناشی از فروش نفت در سال آینده از سوی دولت نادیده گرفته شود.


وی با اشاره به تعیین تکلیف درآمدهای حاصل از فروش نفت در لایحه بودجه سال 98، اظهار داشت: تعدادی از نمایندگان مجلس پیشنهاد کردند تا درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی واریز شود تا دست دولت برای تکمیل طرح‌های عمرانی، ایجاد اشتغال و تولید نیز باز باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در بخش دیگری از پیشنهاد تعدادی از نمایندگان مجلس برای واریز درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی آمده است تا منابعی نظیر حذف معافیت‌های مالیاتی و نیز اصلاح سیستم اخذ مالیات، جایگزین درآمدهای نفتی شود، البته این پیشنهادات از سوی نمایندگان به کمیسیون تلفیق بودجه 98 ارائه شده است.

خادمی با اشاره به پیشنهاد دیگر نمایندگان مجلس برای تعیین تکلیف قیمت بنزین در سال 98، تأکید کرد: پیشنهاد دیگری که از سوی تعدادی از نمایندگان برای وضعیت قیمت بنزین مطرح شده، این است که بنزین به جای اینکه به خودرو‌ها تعلق گیرد، به افراد تعلق بگیرد که این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق بودجه 98 رد شده است.


وی به پیشنهاد دیگر نمایندگان مجلس برای تعیین تکلیف قیمت بنزین در سال 98 اشاره و تأکید کرد: در این پیشنهاد، برای همه مردم جامعه، سهمیه بنزین تعیین شده و این سهمیه حتما سهمیه بنزین نیست، بلکه نوعی اعتبار است که در کارت اعتباری افراد ذخیره می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: ما در مجلس قصدی برای افزایش قیمت بنزین نداریم. قطعا ملاحظات مردم و شرایط اقتصادی جامعه را پیش از اتخاذ هر تصمیمی مدنظر قرار خواهیم داد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی