رضا سالمی مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: طرح توزیع اینترنتی محصولات پروتئینی شامل گوشت قرمز و مرغ گرم و منجمد،در دستور کار قرار گرفته است.

از پنج شنبه فروش اینترنتی گوشت تنظیم بازاری آغاز می شود

شناسه خبر: 7227 سرویس: اقتصادی

وی افزود: یک فروشگاه اینترنتی به نام به روزرسان در این ارتباط راه اندازی شده است و فروشگاه جدیدی نیز از روز چهارشنبه به نام یخچال راه اندازی میشود؛ با این دو فروشگاه اینترنتی، از پنج شنبه به مردم خدمات ارائه میشود تا آنها بتوانند محصولات مورد نیاز خود را به آسودگی خریداری و آن را درب منزل دریافت نمایند.


مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران ادامه داد: دولت به دنبال آن است که توزیع خود را از روش سنتی موجود به تدریج به سمت توزیع اینترنتی ببرد؛ در این روش برای ارائه این محصولات کد پستی منزل دریافت میشود و برای هر خانواده بر این اساس سهمیه ماهانه ای در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: در صفهایی که اخیرا برای خرید گوشت به نرخ مصوب، افراد زیادی هستند که به این گوشت نیازی ندارند و فقط به خاطر تفاوت قیمت زیادی که با بازار دارد آن را خریداری می کنند و در بازار آزاد میفروشند و از این طریق دلالی شکل گرفته است.

سالمی گفت: در این طرح جدید، دیگر یک خانواده پنج نفره نمیتواند با 5 کد ملی 5 سهمیه گوشت قرمز به نرخ دولتی را خریداری کنند و تنها بر هر خانواده یک سهمیه و بر اساس کد پستی اختصاص مییابد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تنها گوشت قرمز گرم و منجمد دولتی در این سامانه های اینترنتی عرضه میشود اما قرار است که به زودی توزیع مرغ نیز انجام شود.

سالمی گفت: قیمت هرکیلوگرم گوشت منجمد (گوساله برزیلی) 29 هزار تومان ، گوشت گرم حدود 40 هزار تومان اما بر اساس قطعه خریداری شده مانند سردست، ران و کشور وارد شده قیمت متفاوتی دارد و مرغ 9 هزار و 800 تومان است.


سالمی درباره قیمت قطعات مختلف قیمت گوشت گرم وارداتی گفت: قیمت این محصولات با توجه به اینکه از کشورهای مختلفی آمده، متفاوت است و افراد برای آگاهی از قیمت ها به فروشگاههای اینترنتی یاد شده مراجعه کنند.

وی اظهار داشت که در طرح فروش اینترنتی گوشت قرمز به هر خانواده بر اساس کد پستی 2 تا 3 کیلوگرم گوشت قرمز (در ماه) بر اساس نرخ های مصوب دولت تحویل داده می شود.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت:کالا به اندازه کافی وجود دارد اما هجمه ای که در بخش تقاضا به وجود آمده است باعث برهم خوردن روند عرضه و تقاضا شده است، مردم این اطمینان را داشته باشند که مرغ، گوشت و دیگر کالاهای اساسی به اندازه کافی در کشور وجود دارد.

بنابر این گزارش بر اساس مراجعه ای که به یکی از سایت های مربوطه شده، بخش عرضه گوشت با قیمت تنظیم بازاری هنوز فعال نشده است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی