رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: زمینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری ژاپن در ایران در زمینه‌های مختلف مانند نفت، گاز، پتروشیمی و صنعت داروسازی وجود دارد.

زمینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری بین ایران و ژاپن وجود دارد/ لاریجانی.

شناسه خبر: 8285 سرویس: سیاسی

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که روز گذشته (22 بهمن) در رأس هیئتی به ژاپن سفر کرده است، در دیدار رئیس و جمعی از اعضای نمایندگان مجلس مشاوران این کشور با ابراز خرسندی از دیدار "چوایچی داته" رئیس مجلس مشاوران، گفت: روابط ایران و ژاپن دیرینه بوده و به‌طور مداوم در حال حاضر که نودمین سال برقراری روابط سیاسی دو کشور سپری می‌شود نیز روابط دوستانه است.


وی با بیان اینکه فرصت خوبی است که میان ایران و ژاپن گام‌های بلندتری برداشته شود، افزود: برخی از کشورها ممکن است به‌دنبال ایجاد اختلال در روابط باشند که نباید اجازه داد.

رئیس مجلس با یادآوری اینکه در طول تاریخ، تنشی میان ایران و ژاپن به‌وجود نیامده است، تصریح کرد: علت آن نزدیک بودن فرهنگ دو کشور است.وی با بیان اینکه فرصت خوبی است که میان ایران و ژاپن گام‌های بلندتری برداشته شود، افزود: برخی از کشورها ممکن است به‌دنبال ایجاد اختلال در روابط باشند که نباید اجازه داد.

رئیس مجلس با یادآوری اینکه در طول تاریخ، تنشی میان ایران و ژاپن به‌وجود نیامده است، تصریح کرد: علت آن نزدیک بودن فرهنگ دو کشور است.وی با بیان اینکه فرصت خوبی است که میان ایران و ژاپن گام‌های بلندتری برداشته شود، افزود: برخی از کشورها ممکن است به‌دنبال ایجاد اختلال در روابط باشند که نباید اجازه داد.

رئیس مجلس با یادآوری اینکه در طول تاریخ، تنشی میان ایران و ژاپن به‌وجود نیامده است، تصریح کرد: علت آن نزدیک بودن فرهنگ دو کشور است.لاریجانی با ابراز اینکه در ایران نگاه مثبتی به کشور ژاپن وجود دارد، گفت: در بخش‌های مختلف صنعتی، فنی و تجاری علاقمند به همکاری با شما هستیم.

وی با تأکید بر اینکه "از توسعه روابط تجاری میان دو کشور استقبال می‌کنیم"، ادامه داد: زمینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری ژاپن در ایران در زمینه‌های مختلف مانند نفت، گاز، پتروشیمی و صنعت داروسازی وجود دارد.

رئیس مجلس با یادآوری اینکه می‌توان در زمینه روابط بلندمدت میان دو کشور تلاش کرد، ادامه داد: روابط اقتصادی ضروری است پایدار باشد.

لاریجانی از تلاش‌های سازنده کشور ژاپن برای تداوم توافق هسته‌ای قدردانی کرد و گفت: تمام کشورهای دنیا نیز این نظر را دارند و چین و روسیه نیز چنین نظری دارند، البته باید در این زمینه اقدامات عملی داشت و به چارچوبی دست یافت.

همچنین در ادامه این دیدار "چوایچی داته" رئیس مجلس مشاوران ژاپن در دیدار با هیئت پارلمانی ایران با اظهار اینکه ایران دارای تمدنی بزرگ و غنی و بزرگترین کشور خاورمیانه است، گفت: ایران با ژاپن روابط دیرینه‌ای داشته و در دیدار اخیر نخست‌وزیر ما با آقای روحانی رئیس‌جمهور، بیش از پیش فعال‌تر شده است.

وی با بیان اینکه دولت آقای روحانی به‌دنبال تعاملات سازنده با مجامع بین‌المللی بوده و این مایه خرسندی است، اضافه کرد: ژاپن از توافق هسته‌ای حمایت کرده است.

رئیس مجلس مشاوران ژاپن ادامه داد: انتظار می‌رود تعامل دو کشور از نظر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی افزایش یابد.

"چوایچی داته" بر ضرورت توسعه روابط پارلمانی تأکید کرد و گفت: امیدواریم این سفر فرصتی برای افزایش تعاملات میان دو کشور را فراهم کند و سفر دوروزه پربار باشد.

وی یادآور شد: تعاملات دو کشور می‌تواند از طریق مبادلات فرهنگی و ورزشی بیش از پیش افزایش یابد و درک متقابل مبنای توسعه دو کشور را شکل دهد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی