عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: میانگین افزایش حقوق در لایحه بودجه سال آینده ۲۰ درصد است.

میانگین افزایش حقوق؛ ۲۰ درصد/ معافیت مالیاتی حقوق تا ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان

شناسه خبر: 8331 سرویس: اقتصادی

به گزارش آیان نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمدحسین حسین زاده بحرینی در برنامه گفتگوی ویژه شبکه یک سیما افزود: بر اساس لایحه بودجه ۹۸ حقوق تا دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان مالیات ندارد و پس از آن مالیات در پنج پله به صورت تصاعدی ۱۰ تا ۳۵ درصد خواهد بود.


وی گفت: دولت در شرایط سختی لایحه بودجه را به مجلس ارائه کرده است.

حسین زاده افزود: مقام معظم رهبری به لایحه بودجه سال ۹۸ ایراد گرفتند که متناسب با شرایط نوشته نشده است، ضمن اینکه گزارش کمیسیون تلفیق مجلس هم همین مسئله را نشان می‌دهد.

وی گفت: کالاهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شدند تورمشان تا آذر امسال کمتر بود که در دو ماه اخیر بیشتر شده است.

این نماینده مجلس افزود: مبالغ قابل توجهی از ارز کشور را با نرخ ۴۲۰۰ تومانی هزینه کرده‌ایم.

حسین زاده گفت: بر اساس برآورد دولت در سال آینده، درآمد کشور ۲۱ میلیارد دلار است که دو سوم آن برای واردات کالاهای اساسی اختصاص می یابد.

وی افزود: معتقدم ۱۴ میلیاردی که برای این کار اختصاص خواهد یافت حیف و میل می شود.


حسین زاده گفت: در لایحه بودجه درآمد دولت در سال آینده ۲۰۸ هزار میلیارد تومان بود که در کمیسیون تلفیق مجلس این مبلغ به ۲۳۴ میلیارد تومان افزایش یافت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم در این برنامه گفت: اصلاحات ساختاری در بودجه نیازمند اجماع عمومی و عزم اساسی در دولت و مجلس است.

هادی قوامی افزود: در حالی که در سال ۹۷ سی میلیارد لیتر بنزین مصرف کردیم، پیش‌بینی‌ها در لایحه بودجه سال آینده مصرف ۳۵ میلیارد لیتر بنزین هزار تومانی و ۳۰ میلیارد لیتر گازوئیل ۳۰۰ تومانی است.

وی گفت: با این حساب یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه از تولید نفت خاممان را به نفت و گاز تبدیل می‌کنیم تا در داخل کشور مصرف کنیم.

قوامی افزود: این یک واقعیت است که در طول سال های مختلف ثروت تولید نکرده‌ایم.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی