رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه ۲۲ هزار متر زمین برای ساختمان جدید "پلاسکو" در نظر گرفته شده است که قرار است در ۱۵ طبقه و ۵ طبقه زیر زمین ساخته شود، زمان بهره‌برداری از ساختمان جدید "پلاسکو" را اعلام کرد.

اعلام زمان بهره‌برداری از ساختمان جدید "پلاسکو"

شناسه خبر: 9339 سرویس: اجتماعی

محمد سعیدی‌کیا در حاشیه مراسم آیین بازآفرینی باغ وثوق‌الدوله در منطقه 14 که صبح امروز با حضور پیروز حناچی شهردار تهران برگزار شد درباره آخرین وضعیت بنای جدید پلاسکو اظهار کرد: دو کار موازی و همزمان در محدوده زمین پلاسکو انجام شد و هم‌اکنون گودبرداری در این منطقه در حال انجام است.


وی تصریح کرد: با توجه به شمع‌هایی که در سازه استفاده شده است و مراحل کار رو به اتمام است، پیش‌بینی می‌شود گودبرداری ساختمان پلاسکو تا پایان جاری به اتمام برسد.

رئیس بنیاد مستضعفان درباره زیربنای ساختمان جدید پلاسکو نیز گفت: 22 هزار متر زمین در این محدوده در نظر گرفته شده است که قرار است در 15 طبقه و 5 طبقه زیر زمین ساخته شود.

سعیدی‌کیا با بیان اینکه نقشه و طرح بنای جدید پلاسکو نیز مورد تایید کمیسیون ماده 5 و شورای عالی شهرسازی رسیده است، گفت: از این جهت نیز مشکلی برای بنای جدید وجود ندارد و پیش‌بینی می‌شود با توجه به فرآیند کارهای اجرایی از مهر امسال، ساختمان جدید تا مهر 99 به پایان برسد.

وی همچنین از در نظر گرفته شدن نمادی برای شهدای آتش‌نشان در ساختمان جدید پلاسکو خبر داد و گفت: بنا است در این بنا، گالری تجلیل از شهدای آتش‌نشان در نظر گرفته شود.


رئیس بنیاد مستضعفان همچنین درباره تعامل و همکاری شهرداری تهران با بنیاد مستضعفان گفت: در این زمینه نیز ما بنا داریم این تعامل و همکاری را در فرایند واگذاری برخی از باغات در اختیار این مجموعه ادامه دهیم.

سعیدی‌کیا تصریح کرد: هم‌اکنون 15 باغ با مساحت‌های مختلف از 2 تا 3 هزار متر تا یک هکتار در اختیار بنیاد مستضعفان است که بنا داریم برخی از این باغات را نیز در آینده برای استفاده عمومی به شهرداری تهران واگذار کنیم.

وی یادآور شد: در مرحله نخست دو باغ وثوق‌الدوله در منطقه 14 و عقبری در منطقه 2 به شهرداری تهران واگذار می‌شود و این در حالیست که بنیاد مستضعفان هیچ سیاست پنهانی را برای واگذاری این باغات به شهرداری تهران ندارد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی