چگونه شخصی که با پای پیاده به حج می‌رفت قاتل امام حسین(ع) شد؟ / وقتی یک شیخ به شکرانه شهادت امام(ع) مسجد ساخت!

در این گزارش به معرفی دو تن از مشهورترین افراد حاضر در لشگر عمر سعد می‌پردازیم که اتفاقا در بخشی از دوران عمرشان، بسیار معتقد بوده تا بدانجا که یکی مسجد می‌سازد و دیگری پیاده به خانه خدا می‌رود.

داستان عجیب از یک حسرت بزرگ؛ ضحاک بن عبدالله،؛ یکی از یاران امام حسین(ع) که ظهر عاشورا امام را رها کرد

ضحاک بن عبدالله یکی از یاران امام حسین(ع) بود که علی رغم همراهی با امام در ظهر عاشورا و در حالیکه دیگر هیچیک از صحابی امام(ع) با او نبوده و همه شربت شهادت را نوشیده بودند، از ایشان اذن گرفت و از معرکه گریخت.

از دستور عزای عمومی دوره آل بویه تا منع تعزیه توسط پهلوی

چنان به آیین محرم خو گرفته‌ایم که گویی از همان سال شهادت امام حسین(ع) با همین شور برگزار می‌شود. تاریخ اما چیز دیگری می‌گوید از آل‌بویه که بیرق عزای امام را برافراشت تا وهن و نفوذ در دوره قاجار و منع عزاداری و تعزیه در دوره پهلوی.

در بزرگداشت غدیر، اهل بیت(ع) چه توصیه ای فرمودند:

امام رضا (ع) می‌فرماید: روز غدیر، روز آراستن و زینت است. پس هرکس برای روز غدیر، زینت کند، خداوند خطاهای او را می‌آمرزد و فرشتگانی را به سوی او می‌فرستد، آنان نیکی‌های او را می‌نگارند و مراتبش را تا عید غدیر سال آینده بالا می‌برند.

روحانی: گفت وگوی تمدن ها ره آورد فکری و نظری ملت بزرگ ایران است

رئیس جمهوری با تاکید براینکه کمتر کشوری توانسته در مجمع عمومی سازمان ملل 2 قطعنامه اجمالی به نفع آراء ملت ایران به دست آورد که یکی از این قطعنامه‌ها، قطعنامه تعامل و همفکری جهانی و گفت وگوی تمدن‌هاست، گفت: گفت وگوی تمدن‌ها ره‌آورد فکری و نظری ملت بزرگ ایران است.


برگزیده
یاداشت