تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت استاد موسوی‌قهار

معاون ارتباطات مردمی دفتر رهبر معظم انقلاب از تسلیت ایشان در پی درگذشت استاد موسوی‌قهار خبر داد و گفت: خدمت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رسیدم و این خبر را به ایشان دادم، متأثر شدند و برای مرحوم موسوی دعا کردند و فرمودند: از طرف من به خانواده ایشان تسلیت بگویید.

واکنش بهاءالدین خرمشاهی به حذف نام مشاهیر از کتاب‌های درسی

بهاءالدین خرمشاهی، از فعالان پژوهش و تصحیح آثار متون کهن ادبیات‌ می‌گوید: «اگر همین فرصت نصفه-نیمه آشنایی با ادبیات کهن هم از دانش‌آموزان گرفته شود، امیدی به علاقه‌مندی آنها برای پیگیری این شاهکارها وجود نخواهد داشت.»

آیت‌الله مرتضی تهرانی: جامعیت آقای خامنه‌ای در هیچ یک از علمای اسلام نیست

مرحوم آیت‌الله مرتضی تهرانی درباره رهبر معظم انقلاب گفته است: در این جامعیتی که خدا این بزرگوار را رشد داده است، هیچ در بین علمای شیعه و اسلام نداریم. من این‌جور فکر می‌کنم که حق‌تعالی اراده فرموده که وجود ایشان را از دیگران متمایز کند و با این همت عالی در این مسیر قرار بگیرد.

چگونه شخصی که با پای پیاده به حج می‌رفت قاتل امام حسین(ع) شد؟ / وقتی یک شیخ به شکرانه شهادت امام(ع) مسجد ساخت!

در این گزارش به معرفی دو تن از مشهورترین افراد حاضر در لشگر عمر سعد می‌پردازیم که اتفاقا در بخشی از دوران عمرشان، بسیار معتقد بوده تا بدانجا که یکی مسجد می‌سازد و دیگری پیاده به خانه خدا می‌رود.

داستان عجیب از یک حسرت بزرگ؛ ضحاک بن عبدالله،؛ یکی از یاران امام حسین(ع) که ظهر عاشورا امام را رها کرد

ضحاک بن عبدالله یکی از یاران امام حسین(ع) بود که علی رغم همراهی با امام در ظهر عاشورا و در حالیکه دیگر هیچیک از صحابی امام(ع) با او نبوده و همه شربت شهادت را نوشیده بودند، از ایشان اذن گرفت و از معرکه گریخت.

از دستور عزای عمومی دوره آل بویه تا منع تعزیه توسط پهلوی

چنان به آیین محرم خو گرفته‌ایم که گویی از همان سال شهادت امام حسین(ع) با همین شور برگزار می‌شود. تاریخ اما چیز دیگری می‌گوید از آل‌بویه که بیرق عزای امام را برافراشت تا وهن و نفوذ در دوره قاجار و منع عزاداری و تعزیه در دوره پهلوی.

در بزرگداشت غدیر، اهل بیت(ع) چه توصیه ای فرمودند:

امام رضا (ع) می‌فرماید: روز غدیر، روز آراستن و زینت است. پس هرکس برای روز غدیر، زینت کند، خداوند خطاهای او را می‌آمرزد و فرشتگانی را به سوی او می‌فرستد، آنان نیکی‌های او را می‌نگارند و مراتبش را تا عید غدیر سال آینده بالا می‌برند.


برگزیده
یاداشت