مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی گفت: سالانه ۳۰۰ میلیون دلار صادرات محصولات گلخانه‌ای به بازارهای هدف انجام و بیش از ۴۲۰ میلیون متر مکعب آب نیز صرفه‌جویی می‌شود.

۳۰۰ میلیون دلار از صادرات محصولات گلخانه‌ای بدست می اید.

شناسه خبر: 10346 سرویس: اقتصادی

علی اشرف منصوری بعد از ظهر امروز در دیدار با استاندار اردبیل اظهار داشت: توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای با تخصیص یک هزار و 750 میلیارد ریال اعتبار و تأمین خدمات مورد نیاز برای 2 هزار و 500 هکتار شهرک گلخانه ای در مغان و خداآفرین مبنای کار قرار گرفته است.


وی بیان کرد: تأمین 50 مگاوات برق و 250 هزار متر مکعب در ساعت گاز مورد نیاز این شهرک ها، طی 3 سال آینده زیرساخت شهرک ها تکمیل و بهره‌برداری از آنها نیز آغاز خواهد شد.منصوری بیان کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه، علاوه بر اشتغال حدود 20 هزار نفر، میزان 700 هزار تن به تولیدات استان اضافه خواهد شد.

وی افزود: این پروژه‌های عظیم علاوه بر توسعه صادرات و ایجاد صنایع جانبی و زنجیره ارزش، در توسعه بخش کشاورزی استان بسیار مؤثر بوده و چهره استان را دگرگون خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی با اشاره به اثرات این طرح تصریح کرد: سالانه 300 میلیون دلار صادرات محصولات گلخانه‌ای به بازارهای هدف انجام و بیش از 420 میلیون متر مکعب آب نیز صرفه جویی می‌شود.

منصوری افزود: شهرک‌های گلخانه‌ای در استان اردبیل به مساحت 2500 هکتار در مناطق مغان و خداآفرین راه‌اندازی می‌شود که برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه مبنای کار قرار گرفته است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی