آمریکا یک میلیارد دلار دیگر تسلیحات به اسرائیل می‌دهد

شناسه خبر: 113918 سرویس: اقتصادی

یک مقام آمریکایی در گفتگو با نشریه وال استریت ژورنال (WSJ) اعلام کرد که دولت آمریکا در حال بررسی قراردادهای تسلیحاتی جدید با اسرائیل به ارزش بیش از یک میلیارد دلار است.


به گزارش خبرگزاری تسنیم، یک مقام آمریکایی در گفتگو با نشریه وال استریت ژورنال (WSJ) اعلام کرد که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در حال بررسی قراردادهای تسلیحاتی جدید با اسرائیل به ارزش بیش از یک میلیارد دلار است.
بر اساس این گزراش که روز جمعه منتشر شد، این قراردادها شامل مهمات تانک، خودروهای نظامی و گلوله‌های خمپاره می‌شود.
این گزارش تاکید می‌کند که تسلیحات پیشنهادی که علاوه بر مواردی است که در قالب یک قرارداد کمک نظامی به اسرائیل مطرح شده و در حال حاضر برای تصویب در کنگره آمریکاست، یکی از بزرگترین محموله‌های تسلیحات به رژیم صهیونیستی از زمان آغاز عملیات زمینی نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) در غزه خواهد بود.
وال استریت ژورنال تأکید کرد که این قراردادها در حالی مطرح شده که حساسیت‌ها در مورد استفاده از تسلیحات آمریکایی در نوار غزه افزایش یافته است.
آمریکا یک میلیارد دلار دیگر تسلیحات به اسرائیل می‌دهد

گفته می شود که این قراردادهای پیشنهادی 700 میلیون دلار مهمات تانک، 500 میلیون دلار خودروهای تاکتیکی و کمتر از 100 میلیون دلار خمپاره در اختیار اسرائیل قرار می‌دهد.
این در حالی است که اخیرا تنش‌های نظامی بین ایران و رژیم صهیونیستی در پی حمله این رژیم به کنسولگری جمهوری اسلامی در سوریه به شدت افزایش یافته است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی