فضاپیمای سرنشین‌دار Shenzhou-۱۸ آماده پرتاب است

شناسه خبر: 113934 سرویس: ویژه نامه‌ها

فضاپیمای سرنشین‌دار Shenzhou-۱۸ بر فراز موشک ماهواره‌بر Long March-۲F در مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan در شمال غربی چین به فضا پرتاب می‌شود.


به گزارش خبرنگار فضا و نجوم خبرگزاری تسنیم، فضاپیمای سرنشین‌دار Shenzhou-18 بر فراز موشک ماهواره‌بر Long March-2F در مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan در شمال غربی چین به فضا پرتاب می‌شود.
به گفته آژانس فضایی سرنشین‌دار چین (CMSA)، فضاپیما و خدمه Shenzhou-18 چین روز چهارشنبه به سکوی پرتاب و بر فراز موشک حامل Long March-2F در مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان در شمال غربی چین منتقل شده است.
این موشک و فضاپیما از کارخانه آزمایش و مونتاژ آن در یک مسیر 1.5 کیلومتری به محل پرتاب منتقل شدند.
فضاپیمای سرنشین‌دار Shenzhou-18 آماده پرتاب است

براساس گزارش CMSA، امکانات و تجهیزات موجود در سایت پرتاب در شرایط خوبی است و بررسی‌های مختلف عملکرد قبل از پرتاب و آزمایش‌های مشترک انجام خواهد شد. براساس اعلام CMSA فضاپیمای Shenzhou-18 به زودی پرتاب خواهد شد.
فضاپیمای شنزو (Shénzhōu) فضاپیمایی است که چین برای پشتیبانی برنامه فضایی سرنشین‌دار خود توسعه داده‌است. طرح آن به فضاپیمای روسی سایوز شباهت دارد اما شنزو بزرگتر است. نخستین پرتاب شنزو (شنزو 1) در 19 نوامبر 1999 و نخستین پرتاب سرنشین‌دار آن (شنزو 5) در 15 اکتبر 2003 انجام شد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی