کسانی که به شرایط کرونایی معترضند، در مقابل واردات واکسن می ایستادند!

شناسه خبر: 93677 سرویس: پزشکی و سلامت

دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی روز دوشنبه در سخنانی مدعی شد که ایران و کره‌شمالی در حال تقویت زرادخانه موشک‌های بالستیک خود هستند.


به گزارش «اسکای‌نیوز»، «ینس استولتنبرگ» که در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد، افزود: «روسیه نیز به تقویت زرادخانه‌های نظامی خود ادامه می‌دهد و ما باید مانع از اشاعه تسلیحات هسته‌ای شویم».

استولتنبرگ تاکید کرد: «چین در حال ساخت موشک‌هایی است که توانایی هسته‌ای این کشور را افزایش خواهد داد».

سخنرانی استولتنبرگ در هفدهمین کنفرانس سالانه خلع سلاح، کنترل تسلیحات و عدم اشاعه تسلیحات کشتار جمعی است که در کپنهاگ دانمارک در حال برگزاری است.

ناتو سازمان دهنده این کنفرانس از سال 2004 تا کنون بوده است. شرکت کنندگان در این کنفرانس این فرصت را پیدا می‌کنند تا درباره تهدیدات تسلیحات کشتار جمعی صحبت کنند. در این کنفرانس‌ها معمولا بیش از 150 نماینده از 50 کشور جهان حضور می‌یابند.

این در حالی است که افزایش حضور نظامی ناتو در اطراف مرزهای روسیه باعث نگرانی مسکو شده و در اینباره هشدار داده است.

ماه پیش نیز ناتو در اوکراین و دریای سیاه رزمایش نظامی گسترده‌ای برگزار کرد. رزمایش موسوم به «نسیم دریا» که توسط اوکراین و ایالات متحده برنامه‌ریزی شده بود، بعد از افزایش تنش‌ها بین ناتو و مسکو بعد از شلیک اخطار نظامیان روس به سمت کشتی انگلیسی متجاوز، به مدت ۲ هفته از تاریخ ۲۸ جولای تا ۱۰ ژوئن انجام گرفت.

پیش از شروع رزمایش نسیم دریا، دولت مسکو خواستار لغو این اقدام تنش‌زای نظامی شده بود و وزارت دفاع روسیه نیز گفته بود در صورت لزوم برای دفاع از امنیت ملی خود اقدام می‌کند. پیش از این نیز سفارت روسیه در در واشنگتن با تاکید برحمایت مسکو از تمامیت ارضی خود تاکید کرد که رزمایش ناتو در دریای سیاه تحریک‌آمیز است.

منبع: فارسمهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی